ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
CD Projekt Red ofiarą pozwów zbiorowych

Mem z gry i pozdrowienia dla graczy – Cyberpunk 2077 doceniony przez premiera

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Najnowsza gra od studia CD Projekt RED to jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni. Cyberpunk 2077 został doceniony nawet przez premiera polskiego rządu, który na swoim facebookowym profilu pozdrowił graczy. Mateusz Morawiecki opublikował też mema związanego z grą.

Cyberpunk 2077 doceniony przez premiera

Szczyt Rady Europejskiej już za nami. Wielki sukces finansowy i dla rozwoju gospodarczego. Ale widzę, że nie samą…

Posted by Mateusz Morawiecki on Saturday, December 12, 2020

Premier Mateusz Morawiecki nawiązał do Cyberpunka przy okazji podsumowania unijnego szczytu, w którym uczestniczył. Choć długie negocjacje na arenie międzynarodowej raczej nie pozwoliły szefowi rządu na sprawdzenie produkcji studia CD Projekt RED, to sukces związany z jej premierą nie pozostał przez premiera niezauważony.

Widzę, że nie samą polityką żyje internet – premiera polskiej gry Cyberpunk 2077 jest zdecydowanie popularniejsza niż jakiekolwiek negocjacje, nawet te warte 770 miliardów! – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki i dodał, że pozdrawia wszystkich graczy. Szef rządu załączył też mema z gry z podpisem nawiązującym do unijnego szczytu.

Większość reakcji na post premiera jest pozytywna, choć nie zabrakło też uszczypliwych komentarzy. Powinno być: Wstawaj samuraju, mamy nowe podatki do wprowadzenia – napisał jeden z internautów, sugerując zmianę napisu na obrazku. Jesteście opóźnieni bardziej niż premiera tej gry – stwierdził inny komentujący.

Czytaj także: Rozmawiamy z Jakubem Szamałkiem – scenarzystą Cyberpunk 2077

Warto przypomnieć, że twórcy Cyberpunka otrzymali na rozwój tej gry i technologii z nią związanych granty od rządu. Ich łączna wysokość wyniosła ok. 7 mln dolarów. Stało się to jednak niedługo po ogłoszeniu prac nad grą w 2016 roku.

źródło: facebook.com/MorawieckiPL, wccftech.com

Sprawdź najnowsze wpisy