ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Problemy z obsługą języka w Android Markecie

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

android-market-problem
Android Market, w wersji dostępnej za pośrednictwem przeglądarki, jest dość dużym udogodnieniem dla wielu użytkowników smartfonów z mobilnym systemem Google. Od kilku dni występują jednak pewne problemy z poprawną obsługą domyślnego języka.

Udostępnienie przez Google możliwości przeglądania zawartości Android Marketu za pośrednictwem przeglądarki internetowej jest dużym udogodnieniem, szczególnie w przypadku osób, które instalują bardzo wiele aplikacji, odkrywając je w trakcie przeglądania Internetu. Od pewnego czasu występują pewne problemy w przypadku tej usługi.

android-market-jezyk-problem
Część użytkowników wchodząc na stronę market.android.com i wybierając aplikację, którą chcą zainstalować, otrzymują komunikaty w języku innym niż ten, który został ustawiony jako domyślny. To, w jakim języku będą wyświetlane niektóre informacje i powiadomienia jest całkowicie przypadkowe.

W przypadku niektórych użytkowników rozwiązaniem problemu może okazać się ponowne ustawienie domyślnego języka, co można zrobić wybierając odpowiednią pozycję z rozwijanej listy, widocznej na samym dole Android Marketu. Niestety, nie zawsze to pomaga, a w takim przypadku konieczne jest oczekiwanie na reakcje ze strony Google.

Na tę chwilę nie wiadomo, co jest przyczyną występowania tego typu problemów – koncern z Moutain View nie ustosunkował się do zgłoszeń ze strony użytkowników, w związku z czym, nie wiadomo kiedy ustawienia językowe będą ponownie interpretowane w sposób poprawny.

źródło: Androinica

Sprawdź najnowsze wpisy