Sony Ericsson, firma z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej, niedługo zacznie odchodzić w niepamięć. Marka ta zniknie z rynku w wyniku wykupienia połowy udziałów Ericssona przez Sony (które to pojawi się na jej miejsce).

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Dokładnie trzy miesiące po rozpoczęciu transakcji (o czym pisaliśmy tutaj) i zapłaceniu 1.05 miliarda Euro przez Sony, Komisja Europejska wystawiła pozytywną opinię na temat przejęcia Ericssona. Dzięki temu Japończycy zyskali dostęp do jego własności intelektualnej, m.in. pięciu grup patentowych.

Sony całą sprawę usprawiedliwia potrzebą zintegrowania smartfonów z innymi swoimi urządzeniami – telewizorami, konsolami, czy tabletami, które w końcowym założeniu mają zostać razem powiązane i stworzą jeden wspólny system. Co z tego wyjdzie przekonamy się zapewne jeszcze w tym roku – póki co brzmi bardzo obiecująco.

źródła: androidcentral.com, phandroid.com
Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.