Wiadomości Google w przeglądarce doczekały się nowej funkcji. Wprawdzie ta nie pojawiła się jeszcze u wszystkich, to jednak to tylko kwestia czasu. Chodzi o możliwość korzystania z reakcji na przesłaną do nas wiadomość. I choć to niewielka rzecz, to może niektórych użytkowników ucieszyć. Szczególnie tych, którzy korzystają głównie z rozwiązania Google.

Wiadomości Google w przeglądarce – nowe reakcje

Wiadomości Google przeglądarka reakcje

Możliwość przesyłania reakcji do naszego rozmówcy jest już dostępna od jakiegoś czasu w Wiadomościach Google. Mamy na myśli tutaj wersję mobilną aplikacji oraz wiadomości wysyłane na czacie RCS. To mała rzecz, a może cieszyć, a szczególnie wtedy, kiedy zamiast odpisać na wiadomość, chcemy po prostu odesłać naszemu rozmówcy jakąś informację, że się z nim np. zgadzamy. Tego typu reakcje są też np. w Messengerze, więc nie jest to nic, co miałoby zmienić czyjeś życie o 180 stopni.

Teraz reakcje pojawiły się także w wersji przeglądarkowej aplikacji. Taka możliwość jest już dostępna lub przynajmniej powinna być u większości z osób, które korzystają z tej wersji Wiadomości Google. Oczywiście tutaj także w grę wchodzą wiadomości wysyłane na czasie RCS, a nie SMS-y. Przy okienku czatu pojawia się ikonka uśmiechniętej buźki, a najeżdżając na nią kursorem, mamy do wyboru kilka reakcji. Przetestowałem i działa, choć akurat niewielu moich znajomych korzysta z RCS, więc użyteczność reakcji będzie u mnie znikoma. Mimo wszystko to dobrze, że Google nie zapomina o takich rzeczach.

Zobacz też: Co zmienia aktualizacja Cyberpunk 2077, czyli patch 1.04?

Jak włączyć Wiadomości Google w przeglądarce?

Korzystanie z Wiadomości Google w przeglądarce wymaga od nas kilku kroków. Po pierwsze trzeba wejść na tą stronę Google, gdzie znajduje się kod QR, który trzeba będzie zeskanować. Na naszym smartfonie należy wtedy wejść w aplikację Wiadomości Google, a następnie rozwinąć opcje (…) oraz kliknąć „Wiadomości w przeglądarce”. Po zeskanowaniu kodu można korzystać już z aplikacji w wersji webowej. Warto jednak wiedzieć, że wątki rozmów, kontakty i inne ustawienia, choć będą szyfrowane, to zapisywane są w pamięci podręcznej przeglądarki.

Źródło: Google / Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.