Przenoszenie danych na smartfony Xiaomi będzie teraz łatwiejsze, a przynajmniej dla tych, którzy nie ufają rozwiązaniom chmurowym. Mi Mover, czyli aplikacja pozwalająca na przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami, pojawiła się właśnie w Google Play Store. Wcześniej rozwiązanie nie było tam dostępne, więc chętni musieli korzystać z APK.

Przenoszenie danych na Xiaomi – Mi Mover

Xiaomi Mi Mover

Mi Mover to część nakładki systemowej Xiaomi, ale wcześniej ta nie była dostępna na inne urządzenia z Androidem na pokładzie. Teraz się to zmieniło, więc każdy kto posiada sprzęt na Androidzie, może przenieść z niego swoje dane na smartfona Xiaomi. Ważne jest to, że mowa tylko o smartfonach Xiaomi, ponieważ w wykorzystaniem Mi Mover nie przeniesiemy danych na inny sprzęt. Widać więc, że to rozwiązanie dedykowane konkretnej grupie osób. Zważywszy jednak na to, jak wielu użytkowników smartfonów sięga po sprzęty Xiaomi, aplikacja z pewnością znajdzie dużą grupę odbiorców. Samo przenoszenie danych z urządzenia z Androidem na smartfona Xiaomi ma być proste, jak drut.

Mi Mover to najwygodniejsze narzędzie do przenoszenia danych ze starego telefonu na nowe urządzenie Xiaomi. Dzięki Mi Mover możesz przesyłać prawie wszystko: obrazy, filmy, piosenki, dokumenty, wiadomości, kontakty, historię połączeń, wydarzenia w kalendarzu, notatki, alarmy, aplikacje i wiele więcej! Mi Mover to bezpieczny i niezawodny sposób na bezprzewodowe przesyłanie plików bez łączenia się z internetem.

Zobacz też: Power bank dla… domu? LG ma ciekawe rozwiązanie.

Sam proces przenoszenia danych na Xiaomi odbywa się poprzez hotspot Wi-Fi, więc całość nie powinna zająć wyjątkowo dużo czasu. Choć to oczywiście uzależnione jest od tego, jak wiele danych ma się do przeniesienia. Owszem, zawsze można korzystać z rozwiązań chmurowych, ale nie każdemu to odpowiada. Teraz więc osoby, które planują przesiadkę na sprzęt od Xiaomi, będą miały w kwestii przenoszenia danych łatwiej. Aplikację Mi Mover znajdziecie w Google Play Store.

Źródło: Android Police / Google Play Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.