ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony vaio laptopy

Laptopy Vaio wracają! Czego oczekiwać od dawnej marki Sony?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pamiętacie jeszcze, że Sony produkowało laptopy? Marka Vaio na pewno była jedną z bardziej rozpoznawalnych na rynku, choć też miała swoje problemy. Dlatego sprzedaż z czasem zaczęła wyraźnie topnieć, co z kolei zmusiło Japończyków do sprzedaży tej części biznesu. Miało to miejsce w 2014 roku i od tego czasu marka przeszła naprawdę wiele – była wykorzystywana w różnorakich komputerach osobistych, a nawet smartfonach z Windows 10 Mobile i Androidem. Jednak jak możecie się domyślić, to nie odniosły one sukcesu. W takim razie czas na powrót laptopów.

Sony sprzedało Vaio, ale teraz ta marka powraca

sony vaio laptopy powrot

Od 2014 roku Vaio należy do Japan Industrial Partners. Dwa lata temu dowiedzieliśmy się, że Nexstgo Company otrzymało zgodę na wykorzystywanie licencji na markę. Teraz czas pokazać konsumentom, co to oznacza. Powyższa zapowiedź została pokazana w Indiach w ramach sklepu Flipkart. Możemy ją traktować jako nawiązanie do czasów, kiedy Vaio oznaczało ultrabooki w czasach dużych i grubych laptopów. Aktualnie wiemy jedynie, że pierwsza propozycja, która zostanie pokazana w styczniu, będzie napędzana układem od AMD. Sprzedaż ma się ograniczyć do wybranych krajów. Obok Indii mowa jest o Hongkongu, Malezji, Singapurze, Tajwanie, Makau i Bliskim Wschodzie.

Zobacz też: Xiaomi Mi Watch Lite oficjalnie – jest przede wszystkim tanio.

W takim razie trzeba trzymać kciuki, aby tym razem udało się stworzyć wartościowy produkt, który ma szansę namieszać na rynku. Dlaczego? Naturalnie ze względu na konsumenta. Choć nie wiadomo, czy z czasem Vaio będzie mogło pojawić się w Polsce, tak większa konkurencja na świecie zawsze wpływa pozytywnie na rozwój.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy