ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
firmy kurierskie święta 2020

Czy zakupy online dotrą na czas? Sprawdź, jak pracują firmy kurierskie w Święta 2020

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Niby wszyscy wiemy, że nie zostawia się świątecznych zakupów na ostatnią chwilę, ale w praktyce bywa z tym różnie. Firmy kurierskie w Święta w 2020 (jak zresztą w każdym roku) pracują nieco inaczej, niż zwykle. Dobrze znać różnice między harmonogramami pracy poszczególnych przedsiębiorstw. Jeśli okaże się, że mimo wszystko musimy zamówić coś w ostatniej chwili, ta informacja pozwoli nam zwiększyć szanse na to, że paczka dotrze do nas na czas.

Jak pracują firmy kurierskie w Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku?

fot: Allegro

Dane dotyczące harmonogramów pracy firm kurierskich w Święta przygotowało Allegro. W przygotowanym zestawieniu znalazły się najpopularniejsze przedsiębiorstwa: DPD, DHL, GLS, UPS, X-press Couriers, InPost, Fedex, DTS, Poczta Polska, a także PickPack.

Co łączy wszystkie wymienione firmy? W dniach 25.12.2020-27.12.2020 mają dni wolne od pracy. Jeśli zatem nasza przesyłka nie dotarła tuż przed świętami, nie ma co liczyć, że kurier doręczy nam ją w któryś z tych dni. Wspólną cechą wszystkich przedsiębiorstw logistycznych jest też to, że 23.12.2020 mają standardowy dzień pracy. GLS i DTS zastrzegają jednak, że przesyłki nadane tego dnia będą dostarczane dzień później lub 28.12.2020.

Czytaj także: Godzina w kolejce przed paczkomatem? Nietypowa sytuacja w powiatowej miejscowości

Największe różnice dotyczą pracy poszczególnych firm 24.12.2020. PickPack ma wolne, a pozostałe przedsiębiorstwa skrócony czas pracy. Poczta Polska nie przedstawia szczegółów, na czym dokładnie to skrócenie czasu pracy ma polegać. Szczegółowe informacje o pracy tych i innych firm znajdziecie w tabelce powyżej.

źródło: Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy