godzina w kolejce przed paczkomatem

Godzina w kolejce przed paczkomatem? Nietypowa sytuacja w powiatowej miejscowości

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W środę wieczorem w Pabianicach (woj. łódzkie) doszło do nietypowej sytuacji – nawet godzina spędzona w kolejce przed paczkomatem czekała tych, którzy przyszli odebrać przesyłki. Maszyna do odbioru paczek była przepełniona, więc przesyłki były wydawane z busa. Najtrudniejszy okres dla firm kurierskich wchodzi w decydującą fazę, pojawiają się więc pytania, czy takich sytuacji będzie więcej.

Godzina w kolejce przed paczkomatem – co się wydarzyło w Pabianicach?

fot. epainfo.pl

Paczkomat InPost przy ulicy Siennej w Pabianicach był przepełniony, więc przesyłki wydawał kurier, wyciągając je z zaparkowanego w pobliżu busa. Takie sytuacje, choć nie są zbyt częste, zdarzają się w różnych miejscach w Polsce. Tym razem kolejka była jednak wyjątkowo długa. W środę około godziny 19:30 czekało w niej ponad 20 osób – informuje lokalny portal epainfo.pl. Długiego oczekiwania nie ułatwiała pogoda, która pozostawiała wiele do życzenia – było zwyczajnie zimno.

Biorąc pod fakt, że wydanie przesyłki przez kuriera trwa 2-3 minuty, stanie w kolejce może zająć nawet godzinę – szacował epainfo.pl. Odbiór przesyłki z busa trwa nieco dłużej, niż z paczkomatu. Po podaniu kodu przez odbiorcę paczki, kurier musi jeszcze znaleźć właściwą przesyłkę w samochodzie. Osoby, które nie mogły czekać w kolejce, miały jednak alternatywę, którą stanowiło poczekanie do następnego dnia. Wtedy przesyłki zostały już umieszczone w paczkomacie.

Czytaj także: Škoda z reklamami w samochodach, ale spokojnie, to nie reklamy, to „oferty”

InPost przyznaje, że paczkomatów jest za mało. Wszystko przez zwiększony popyt na dostawy do tych automatów w okresie przedświątecznym. Niedawno prezes InPostu Rafał Brzoska prosił o jak najszybsze odbieranie zamówionych paczek z paczkomatów.

źródło: epainfo.pl, InPost

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy