ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S Advance – nowy dwurdzeniowiec?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Samsung-Galaxy-S-Advance-front
Samsung jest producentem, który oferuje dość zróżnicowaną linię smartfonów z Androidem. Wiele wskazuje na to, że wkrótce oferta zostanie rozszerzona o kolejny nowy model – Galaxy S Advance GT-I9070. Czym charakterystycznym wyróżnia się ten smartfon?

Samsung zarówno w przypadku modelu Galaxy S, jak i jego następcy Galaxy S II, miał ogromne powody do zadowolenia, przede wszystkim za sprawą bardzo dobrych wyników sprzedaży. Wkrótce na rynek może trafić kolejne ciekawe urządzenie południowokoreańskiego producenta, które będzie stanowić kompromis między tymi dwoma modelami Samsunga.

Samsung-Galaxy-S-Advance-tyl

Galaxy S Advance będzie wyposażony w dwurdzeniowy procesor, taktowany z częstotliwością 1 GHz, 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, który jest doskonale znany posiadaczom modelu I9000. Aparat ma matrycę 5 Mpx (z lampą LED), będąc w stanie nagrywać sekwencje wideo w jakości 720p. Pojemność baterii jest identyczna jak w przypadku oryginalnego Galaxy S – 1500 mAh.

Część osób z pewnością oczekiwałaby zastosowania najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Niestety, okazuje się, że w tym przypadku producent zdecydował się wykorzystać Androida 2.3.6 Gingerbread z nakładką TouchWiz. Nie wiadomo, jak będzie wyglądała kwestia aktualizacji, jednak jest ona bardzo prawdopodobna i jak najbardziej uzasadniona.

Wygląd Galaxy S Advance jest dość specyficzny i wyraźnie widać połączenie elementów znanych z Galaxy S i Galaxy S II. Zdecydowanie nie można mówić o nadmiernej innowacyjności koreańskiego producenta, co niektórym osobom z pewnością się nie spodoba i na dobrą sprawę nie ma się czemu dziwić.

Kiedy można spodziewać się oficjalnej premiery GT-I9070? Bardzo prawdopodobne jest to, że Samsung oficjalnie zaprezentuje ten model w trakcie targów Mobile World Congress. Niewiele później powinny pojawić się informacje dotyczące ceny i dostępności w sprzedaży. Galaxy S Advance powinien wzbudzić największe zainteresowanie wśród osób, które uważały, że najpoważniejszą wadą GT-I9000 jest brak dwurdzeniowego procesora.

źródło: HardwareZone.com.ph

Sprawdź najnowsze wpisy