Google rozbudowuje i ulepsza system płatności i zarządzania hasłami w Chrome. Dostęp do nowej funkcjonalności niektóre osoby miały już od wielu tygodni w ramach testów. Teraz jednak ma ona trafić do wszystkich użytkowników przeglądarki. Warto więc bliżej przyjrzeć się im bliżej, zwłaszcza że wnoszą znacznie więcej, niż wskazywałyby ich nazwy.

Chrome z zarządzaniem płatnościami i hasłami

Chrome z zarządzaniem płatnościami i hasłami

Informacja ta pochodzi od Chrome Product Manager, czyli z dość pewnego źródła. W swoim oświadczeniu podała ona: 

W ciągu najbliższych tygodni i miesięcy płynne płatności i zarządzanie hasłami stanie się dostępne dla wszystkich zalogowanych użytkowników na wszystkich platformach. Tak długo, jak długo będziesz gotowy i chętny do korzystania z konta Google w swoim urządzeniu, Chrome będzie gotowe do stosunkowo łatwego zarządzania Twoimi hasłami i informacjami o płatnościach.

Zacznijmy od kwestii bezpieczeństwa, czyli zarządzania hasłami. Otóż za pośrednictwem Chrome Google pełni rolę menedżera haseł. Oznacza to, że gdy zalogujemy się na stronie internetowej z hasłem, Chrome będzie mogło zapisać je na naszym koncie Google. Przeglądarka pozwoli nam zapisać wprowadzone hasło na koncie Google, co umożliwia ich synchronizację lub samodzielnie w Chrome dla tego konkretnego urządzenia. Jest to całkowicie opcjonalne, nie musimy więc korzystać z tej opcji. Sam znalazłem się w gronie testerów tej opcji i przyznam, że działa to naprawdę dobrze.

Zobacz też: Polska premiera realme 7 5G i realme 7i – wciąż tanio, wciąż ciekawie

Warto przyjrzeć się teraz kwestii płatności. Otóż w niedalekiej przyszłości użytkownicy Chrome na urządzeniach z systemem Android będą mogli korzystać z automatycznych metod płatności w Internecie. Te będą dostarczane za pośrednictwem konta Google. Oznacza to, że dokonując zakupy nawet na przeglądarkowej wersji Chrome będziemy mogli zatwierdzić płatność na smartfonie. Ma to działać podobnie do BLIKA, jednak, zamiast podawać jednorazowy kod, będziemy musieli się uwierzytelnić przy pomocy opcji biometrycznych, lub podać CVC karty.  

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.