Apple to korporacja, która od wielu lat znana jest ze swojej niezależności. Firma z powodzeniem samodzielnie tworzy praktycznie wszystkie usługi związane z softwarem, a od pewnego czasu prężnie rozwija swój dział hardware’owy, co widać m.in. po fakcie, że gigant z Cupertino od tego roku zaczął produkcję wszystkich układów, jakie znajdą się w komputerach – firma nie musi już więc polegać na Intelu. Wygląda na to, że to jednak nie koniec: Apple niedawno rozpoczęło testy własnych modemów dla smartfonów.

Własne modemy Apple to próba poszerzenia granic imperium firmy

ceny Apple

Nie od dziś wiadomo, że urządzenia Apple działają tak dobrze dzięki integracji wszystkich komponentów smartfona z usługami firmy, a to nie byłoby możliwe, gdyby gigant korzystał z produktów innych korporacji. Teraz, by jeszcze bardziej uniezależnić się od innych, Apple rozpoczęło testy własnych modemów dla smartfonów, co oznacza, że za jakiś czas firma będzie chciała rozstać się z Qualcommem, który aż do tej pory dostarczał te kluczowe elementy urządzeń.

Czytaj też: NASA ujawniła nowych kandydatów na astronautów. Kto poleci na Księżyc?

Nie jest to jednak niespodzianka – dokładnie rok temu Apple kupiło cały oddział Intela odpowiedzialny za tworzenie modemów za miliard dolarów. Już wtedy mogliśmy się zatem spodziewać, co firma ma w planach. Niestety nie znamy większej ilości szczegółów na temat całego przedsięwzięcia, ale jedno jest pewne – jeśli wszystko pójdzie po myśli Apple, to gigant może znowu wywołać na rynku niemałe zamieszanie.

Źródło: Bloomberg

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.