Rynek składanych smartfonów będzie się sukcesywnie powiększał w przyszłym roku. Do tej pory kluczowymi, a raczej jedynymi graczami na nim, byli Samsung, Motorola, Royole i Huawei. Jednak już za kilka miesięcy liczba producentów zaangażowanych w tego typu projekty ma ulec przynajmniej podwojeniu. Do tego grona mają dołączyć Google, a także Chińska Trójca, czyli Oppo, Vivo i Xiaomi. 

Składany Pixel a także Oppo, Vivo i Xiaomi

Informacje pochodzą od Rossa Younga, założyciela i głównego analityka w Display Search i DSCC. Za pośrednictwem portalu Twitter zdradził, że druga połowa przyszłego roku będzie ekscytująca dla rynku składanych smartfonów. Stwierdził, że Samsung ogłosi co najmniej trzy modele tego typu. Od Chińskiej Trójcy, czyli OPPO, Vivo, a Xiaomi zobaczymy przynajmniej cztery smartfony. Google zaprezentuje jedno urządzenie. Jednak z punktu widzenia zachodniego odbiorcy to właśnie Pixel ze składanym ekranem najmocniej działa na wyobraźnię.

Zobacz też: Przebój HBO „Czysta krew” wkrótce powróci w nowej wersji

Wiemy już, że Samsung ogłosi Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 w trzecim kwartale roku z przecieków z ostatnich kilku tygodni. Jednak informacja donosi o jeszcze jednym modelu. Co ciekawe nie będzie to Galaxy Z Fold Lite, którego wiele osób się spodziewało. Zamiast tego mamy zobaczyć Galaxy Z Flip Lite. Względnie tania klapka os Samsunga? Wielu osobom może to przypaść do gustu. Dodatkowo z Chińskiej Trójcy wyjdą aż cztery modele. To oznacza, że jeden z producentów wyda dwa składane smartfony, nie wiadomo jednak który. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.