ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lot testowy Artemis

NASA zdradza, kto konkretnie może polecieć na Księżyc

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

NASA ujawniła swoich kandydatów na astronautów, którzy mają polecieć na Księżyc. Zostali oni określeni jako Artemis Team. Warto jednak podkreślić, że z tej grupy na powierzchni Srebrnego Globu postawią nogę tylko dwie osoby. Z czego jeden mężczyzna i jedna kobieta. Biorąc pod uwagę, że w grupie znajduje się 18 osób, to konkurencja będzie raczej zażarta. W końcu jest to kwestia przejścia do historii. To powinno motywować głównie kobiety. Mowa tu w końcu o pierwszej przedstawicielce płci pięknej na Księżycu.

Kandydaci NASA do lotu na Księżyc

Misja ma się rozpocząć nie wcześniej, niż w 2024 roku. Do tego czasu jeszcze wszystko będzie mogło się zmienić. Warto jednak podkreślić, że do tego czasu zespół Artemis nie będzie bezczynny. Już w przyszłym roku członkowie zespołu Artemis rozpoczną partnerami handlowymi NASA nad technologią opracowaną w celu dotarcia do naszego naturalnego satelity i wylądowania na jego powierzchni. Pomogą także w opracowaniu szkoleń dla tych misji, określą wymagania sprzętowe i skonsultują rozwój techniczny. 

Zobacz też: Messenger nie działa – poważne kłopoty komunikatora w całej Polsce

Jak widać, samo uczestnictwo w projekcie będzie niezwykle prestiżowym zadaniem. Zespół został podzielony według parytetów. Znajdzie się w nim więc 9 mężczyzn i 9 kobiet. Przyznam, że mam dość mieszane odczucia względem takiego podejścia. Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia powrotu człowieka na Księżyc byłoby postawienie na najbardziej kompetentne osoby w swojej dziedzinie niezależnie od płci. Ten element misji przypomina raczej działania propagandowe, a nie naukowe. Z drugiej jednak strony NASA jako agencja rządowa musi realizować także cele polityczne. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy