Nie oznacza to jednak, że serwis postanowił pójść na rękę użytkownikom i zmniejszyć ich ogólną ilość. Nacisk na zakup konta Premium nadal będzie utrzymywany. Zamiast tego YouTube pozwoli nam na zrezygnowanie z konkretnych reklam. I znowu: nie będziemy mogli zrezygnować z treści, które nas nie interesują lub irytują. No, chyba że należą do nich reklamy gier hazardowych, alkoholu lub innych używek. 

YouTube pozwoli zablokować reklamy alkoholu

YouTube pozwoli zablokować reklamy alkoholu
YouTube

Google wprowadza nowe ustawienia reklamowe, dzięki którym użytkownicy będą mogli zobaczyć mniej reklam związanych z hazardem i alkoholem. Funkcja ta będzie najpierw dostępna w serwisie YouTube w USA. Firma ogłosiła jednak, że rozszerzy tę funkcję na cały świat już na początku 2021 roku, czyli za niedługo. Co więcej, nowe ustawienia reklamowe mają ostatecznie trafić do wszystkich usług giganta. W wynikach wyszukiwania Google można będzie więc zablokować reklamy alkoholu, czy hazardu. Nowe zasady obejmą także Google Ads, co wpłynie na zmniejszenie się ilości tego typu reklam także przy standardowym przeglądaniu stron internetowych.

Zobacz też: Lenovo K12 i K12 Pro oficjalnie, czyli kalka Moto E7 Plus i Moto G9 Power

Google zauważa, że ma już zasady, które określają, kiedy i gdzie można wyświetlać reklamy gier hazardowych i alkoholi zgodnie z lokalnymi przepisami. Jednak nowe ustawienie ma dać dodatkową warstwę kontroli dla tych, którzy woleliby ich unikać. Co ważne, ustawienie to nie wyeliminuje całkowicie tych reklam. Powinno jednak zaowocować ich mniejszą liczbą. I tu można zapytać: po co? Przede wszystkim może się to przydać rodzicom, którzy nie chcą, aby ich dzieci oglądały tego typu treści. Jednak największy potencjał ma to w przypadku osób uzależnionych od alkoholu lub właśnie hazardu. Ograniczenie bodźców może być dla nich kluczowe w zachowaniu wstrzemięźliwości.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.