ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rozwijany smartfon Xiaomi

Xiaomi także chce mieć rozwijany wyświetlacz, a nawet dwa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W zeszłym miesiącu zaprezentowano OPPO X 2021. Jest to pierwszy oficjalnie zaprezentowany prototyp smartfona z rozwijanym ekranem. Z drugiej strony, LG potwierdziło również, że w przyszłym roku wypuści takie urządzenie na rynek konsumencki w ramach swojego Projektu Explorer. Na tym rynku powoli zaczyna już robić się tłoczno. Kilka dni temu opublikowany został patent na smartfon Xiaomi o podobnej formie.

Rozwijany smartfon Xiaomi

Rozwijany smartfon Xiaomi

Pekin Xiaomi Mobile Software zgłosił ten patent do USPTO (United States Patent and Trademark Office) pod koniec 2019 roku. Patent zatytułowany jest jako Terminal z elastycznym ekranem. Został on zatwierdzony przez organy certyfikacyjne 29 października 2020 roku a niedawno opublikowany w bazie danych WIPO, czyli  World Intellectual Property Office. Zgodnie z dokumentami patentowymi, ta konstrukcja smartfonu zawiera elastyczny panel zwijany i dodatkowy normalny wyświetlacz z tyłu. Rozwijany ekran obecny w tym telefonie może zostać rozwinięty o 200% względem bazowych wymiarów. Dzięki temu urządzenie może być używane również jako tablet.

Zobacz też: Smellicopter – oto dron, który poleci za zapachem

Ponadto, dokumenty mówią, że te wyświetlacze będą aktywowane w zależności od tego, po której stronie telefonu znajduje się użytkownik. Ma on jednak również możliwość korzystania z obu ekranów jednocześnie. Warto dodać, że w dokumentacji nie znaleziono żadnych grafik. Te przedstawione w tekście to jedynie koncept niezależnych autorów bazujący na powyższym opisie. Nie wiadomo także, czy taki smartfon w ogóle zostanie wyprodukowany. Nie należy bowiem zapominać, że Xiaomi jest znane ze składania wielu futurystycznych patentów, które jednak lądują później na dnie szuflady.

Źródło: Gizmochina, LetsGoDigital

Sprawdź najnowsze wpisy