ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mikrofalówka Sharp z asystentem Alexa

Alexa zadba, aby mikrofalówki Sharpa przygotowały popcorn idealny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Sharp zaprezentowała swoją pierwszą kuchenkę mikrofalowową ze zintegrowanym asystentem Alexa. Dzięki temu można jej wydawać polecenia głosowe, jak na przykład rozmrażanie mięsa, czy zrobienie popcornu. Oczywiście można sobie zadać pytanie, czy polecenia głosowe względem urządzenia, do którego i tak musimy podejść, mają w ogóle jakikolwiek sens. Z drugiej strony na pewno to ułatwi zadanie kiedy akurat mamy brudne ręce po kontakcie z jedzeniem. 

Mikrofalówka Sharp z asystentem Alexa

Mikrofalówka Sharp z asystentem Alexa

Kuchenka występuje w dwóch wariantach: większym i mniejszym. Zakres poleceń różni się w zależności od modelu. Mniejszy obsługuje około 30 komend głosowych, z czego aż 10 to polecenia obsługiwane jedynie poprzez głos. Większy wariant obsługuje aż 70 komend głosowych, z czego 50 to polecenia jedynie głosowe. Tym samym specjalne, predefiniowane ustawienia dla konkretnych potraw są dostępne jedynie poprzez ekosystem Amazona. Jeśli chodzi o ceny, to tańszy wariant został wyceniony na 150 USD, natomiast droższy na 170 USD. Oznacza to, że główną kwestią przy wyborze będzie raczej rozmiar, a nie cena.

Zobacz też: Masz wrażenie, że Gboard wygląda nieco… inaczej? Wyjaśniamy co się stało

Jako największy atut firma podaje jednak produkcję popcornu. Ten ma być idealny. Każdy, kto chociaż raz robił go w kuchence mikrofalowej, wie, że to nie jest takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Często jest tak, że po wyjęciu gotowej torby duża część popcornu jest zwyczajnie przegrzana, a przez to niedobra, a na spodzie jest cała masa ziaren, które nie zdążyły jeszcze pęknąć. Sharp obiecuje, że dzięki jego podejściu takie sytuacje odejdą już do przeszłości. Warto dodać, że Amazon ma już swoją własną mikrofalówkę z Alexą. Być może właśnie dlatego producent nie skupia się na samym asystencie, a na tej konkretnej funkcji.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy