galaxy-tab-11.6_mockup_1W przypadku Samsunga, jednym z najbardziej oczekiwanych urządzeń jest oczywiście Galaxy S III. Wokół jego premiery podczas MWC pojawiło się sporo wątpliwości. Wiele wskazuje jednak na to, że jednym z nowych urządzeń, jakie zostaną zaprezentowane może być może Galaxy Tab z procesorem 2 GHz.

Samsung przez ostatnie kilkanaście miesięcy rozszerzył swoją linię Galaxy Tabów do kilku różnych produktów, różniących się między sobą wieloma elementami, a przede wszystkim wielkością ekranu. Użytkownik może nabyć Galaxy Taba z ekranem o przekątnej 7″, 7.7″, 8.9″ oraz 10.1″. Wygląda jednak na to, że oferta zostanie rozszerzona o kolejne urządzenie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Samsung w trakcie targów Mobile World Congress zamierza zaprezentować nowy tablet, który będzie wyposażony w dwurdzeniowy procesor Exynos 5250, taktowany z częstotliwością 2 GHz. Jednak to nie wszystko – ekran ma mieć przekątną 11,6 cala i imponującą rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli (WXQGA).

Najnowszy tablet południowokoreańskiego producenta miałby być jednocześnie pierwszym tego typu urządzeniem wykorzystującym procesor Exynos 5250. Dość oczywiste jest również to, że Galaxy Tab 11,6 miałby mieć zainstalowaną najnowszą wersję Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Informacje na temat takiego urządzenia pierwszy raz pojawiły się na początku grudnia ubiegłego roku, wzbudzając duże zainteresowanie wśród użytkowników. Część osób z pewnością byłaby poważnie zainteresowana zakupem tabletu, który byłby wyposażony w jeszcze większy ekran, o znacznie lepszej rozdzielczości.

Wśród informacji, jakie pojawiły się w kontekście najnowszego tabletu Samsunga, mówi się również o tym, że podobnie jak w przypadku „tabletofonu” Galaxy Note, zastosowanie ma mieć rysik S Pen.

Do rozpoczęcia targów Mobile World Congress w Barcelonie pozostało nieco ponad miesiąc i w ciągu tych kilku najbliższych tygodni możemy spodziewać się coraz większej liczby mniej lub bardziej oficjalnych informacji dotyczących nowych produktów z Androidem.

źródło: AndroidAndMe / Pocketnow / TabTech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula