ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Sense 4.0 – czego możemy oczekiwać?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Sense-UI-3.0

Najnowsze produkty HTC zostaną zaprezentowane w trakcie najbliższych targów Mobile World Congress. Najprawdopodobniej właśnie wtedy poznamy HTC Ville i Supreme, które jednocześnie mogą być pierwszymi smartfonami z interfejsem Sense 4.0. Czego możemy się spodziewać?

Interfejs Sense ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dla wielu osób Sense stanowi wzór pod względem dopracowania, przyjazności użytkownikowi i atrakcyjności wizualnej. Najczęściej padającym zarzutem w kierunku nakładki HTC jest oczywiście zapotrzebowanie na pamięć RAM. Nie jest tajemnicą, że tajwański producent od pewnego czasu pracuje nad czwartą wersją Sense.

Przedstawiciele serwisu Pocketnow utrzymują, że mieli ostatnio możliwość zapoznania się z wczesną wersją Sense UI 4.0, która już wkrótce powinna trafić do części smartfonów HTC. Czym nowa wersja będzie się różnić od poprzednich?

Niestety, złą wiadomością jest to, że nie ma żadnych zdjęć, czy zrzutów ekranu, które prezentowałyby nową wersję tego charakterystycznego elementu urządzeń HTC. Dowiadujemy się jednak, że wreszcie dodano wsparcie obsługi trybu „landscape” dla ekranu głównego – jest to jedna z rzeczy, której oczekiwali użytkownicy.

W nowej wersji, w ramach ekranu blokady możliwe będzie wyświetlenie zadań do wykonania, ulubionych kontaktów pozwalających na szybkie połączenie, a także możliwy będzie dostęp do paska powiadomień. Istotne jest również to, że urządzenia z HTC Sense 4.0 nie będą posiadały przycisków na ekranie, jakie są znane z Galaxy Nexusa.

Zaktualizowany ma zostać również klient poczty elektronicznej – nowa wersja ma zawierać nie tylko poprawki związane z wyglądem, ale oferować również obsługę wątków, które ułatwiają prowadzenie korespondencji. Profil Beats Audio został zmodyfikowany tak, aby współpracował z innymi aplikacjami, a nie tylko z domyślnym odtwarzaczem, jak do tej pory.

Przeglądarka internetowa ma oferować funkcję Reader, która pozwoli na skupienie się wyłącznie na najistotniejszych elementach strony takich jak tekst i zdjęcia, pomijając jednocześnie np. reklamy. Sense 4.0 ma oferować obsługę „trybu gościa”, który pozwala na blokadę funkcji telefonu i ograniczając dostęp do prywatnych danych.

Sam interfejs został również poprawiony – włączając w to elementy typografii, usuwając zbędne elementy, dzięki czemu przejrzystość ma być jeszcze większa. Paski przewijania mają być szare, natomiast krawędzie przycisków najprawdopodobniej będą zaokrąglone. Najistotniejsze jest jednak to, jaki będzie ostateczny efekt – na to będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

źródło: Pocketnow

Sprawdź najnowsze wpisy