Google stworzyło tablet odporny na Ebolę – niesamowita pomoc dla lekarzy

Łukasz Pająk Newsy 2015-03-23

ebola tablet sony xperia

 

Wirus Ebola wciąż panuje. Mimo że w mediach ten temat już ucichł to wcale nie oznacza, iż problem został zażegnany. Wręcz przeciwnie. Afryka cały czas walczy z wirusem, a sytuacji nie ułatwia konieczność dezynfekowania wszystkiego, co tylko ma zostać przeniesione poza obszar skażony.

 

W przypadku elektroniki nie jest łatwo o tanie i nieinwazyjne „wyczyszczenie” toteż Google postanowiło stworzyć tablet, który zostało już okrzyknięty „Eboloodporny”. Wszystko opiera się na urządzeniu Sony, które zostało zapakowane w szczelnie zamkniętą, poliwęglanową obudowę.

 

google ebola tablet sony xperia 2

 

Początkowo tablet ten zasilany był akumulatorem od motocykla, ale obecnie stosowane są jednostki litowo-jonowe, które można bezprzewodowo ładować. Taki zestaw można bez problemu wykąpać w chlorze i wynieść poza skażoną strefę. To oczywiście nie jedyna zaleta inwencji Google. Lekarze dzięki tak przygotowanemu urządzeniu mogą bezprzewodowo sprawdzać przeróżne wyniki badań.

 

Oczywiście to nie jedyne zastosowanie tego tabletu. Z pewnością takie konstrukcje będą używane w przeróżnych laboratoriach gdzie równie ważna jest dezynfekcja. To już kolejny, tym razem drobny, krok Google mający na celu pomoc w zagadnieniach medycznych.

 

 

źródło: Androidauthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x