ebola tablet sony xperia

Wirus Ebola wciąż panuje. Mimo że w mediach ten temat już ucichł to wcale nie oznacza, iż problem został zażegnany. Wręcz przeciwnie. Afryka cały czas walczy z wirusem, a sytuacji nie ułatwia konieczność dezynfekowania wszystkiego, co tylko ma zostać przeniesione poza obszar skażony.

W przypadku elektroniki nie jest łatwo o tanie i nieinwazyjne „wyczyszczenie” toteż Google postanowiło stworzyć tablet, który zostało już okrzyknięty „Eboloodporny”. Wszystko opiera się na urządzeniu Sony, które zostało zapakowane w szczelnie zamkniętą, poliwęglanową obudowę.

google ebola tablet sony xperia 2

Początkowo tablet ten zasilany był akumulatorem od motocykla, ale obecnie stosowane są jednostki litowo-jonowe, które można bezprzewodowo ładować. Taki zestaw można bez problemu wykąpać w chlorze i wynieść poza skażoną strefę. To oczywiście nie jedyna zaleta inwencji Google. Lekarze dzięki tak przygotowanemu urządzeniu mogą bezprzewodowo sprawdzać przeróżne wyniki badań.

Oczywiście to nie jedyne zastosowanie tego tabletu. Z pewnością takie konstrukcje będą używane w przeróżnych laboratoriach gdzie równie ważna jest dezynfekcja. To już kolejny, tym razem drobny, krok Google mający na celu pomoc w zagadnieniach medycznych.

źródło: Androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.