ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mBank założenie konta z e-dowodem

mBank podwyższa opłaty – klienci zapłacą więcej za kartę i wybrane transakcje

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

mBank to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, który cały czas się rozwija. Doskonałym tego dowodem jest m.in. wdrożone ostatnio pełne wsparcie dla HMS, a także pojawienie się samej aplikacji w prężnie rozwijającym się AppGallery. Dziś niestety nie mamy dobrych wieści dla klientów mBanku, bo bank już wkrótce podwyższy pewne opłaty. Cóż, można się było tego spodziewać.

Wyższe opłaty w mBanku – co się zmienia?

mBank podwyżki opłat

Posiadacze aplikacji mobilnej mBanku dostali dziś niepokojące powiadomienie, w którym bank poinformował, że wkrótce podwyższy pewne opłaty. Od 1 marca 2021 roku opłata za kartę do konta wzrośnie do 10 zł. Będzie można jej uniknąć, jeśli w każdym miesiącu zapłacimy kartą łącznie minimum 350 zł i choć raz zalogujemy się do aplikacji mobilnej. W przypadku spełnienia tylko pierwszego warunku opłata za kartę wyniesie 3 zł. Niespełnienie warunku dotyczącego płatności kartą będzie skutkowało naliczeniem 10 zł opłaty.

Zobacz także: Elektronika (i nie tylko) pod choinkę – prezenty do 60 zł

Przechodząc dalej, do 0,5% podniesiona zostanie prowizja za wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu. Aby jej uniknąć, trzeba korzystać z darmowych wpłatomatów mBanku, Cashline lub Planet Cash. Ponadto od transakcji kartami wykonywanymi w loteriach, totalizatorach, kasynach (w tym internetowych), zakładach bukmacherskich i salonach gier będzie pobierana prowizja w wysokości 4%. Jakby tego było mało, wprowadzona zostanie też opłata za przygotowanie i wysyłkę dokumentów dotyczących umowy Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych. Będzie wynosić 5 zł. O pozostałych, mniej istotnych podwyżkach, można przeczytać na stronie internetowej mBanku.

Źródło: mBank

Sprawdź najnowsze wpisy