Sony raczy nas potokiem coraz to nowych wiadomości o swoich produktach, dopiero co zamieściliśmy kilka  informacji o nadchodzących modelach, a już pojawiają się ciekawe rewelacje w sprawie niedawno zaprezentowanej Xperii S.

Japońscy konstruktorzy smartfonów postanowili zrobić coś nieszablonowego i gdy inne firmy wykorzystują nano technologię do zabezpieczania przed niepożądanym działaniem wilgoci, oni chronią swój flagowy produkt przed brudem. Powłoka anti stain utrudnia przyleganie do powierzchni urządzenia różnego rodzaju zabrudzeń.  Zastanawia mnie jedynie, czy rzeczywiście ktoś czekał na tego typu rozwiązanie. Osobiście nigdy problemów ze zmyciem zanieczyszczeń z gładkich obudów nie miałem, więc wydaje mi się to trochę dziwnym posunięciem.

Zupełnie zaś słusznym i wyczekiwanym było poprawienie baterii. Jak się dowiadujemy, nowe produkty Sony wyposażone zostają w ulepszone baterie litowo polimerowe. Ich wyższość nad dotychczasowo używanymi konstrukcjami ma się objawiać przy ładowaniu. Otóż mają one przeobrażać dziesięć minut podłączenia do gniazdka na godzinę samodzielnej pracy urządzenia, co według producenta jest podwojeniem poprzednich wyników.

Szybko ładującego się czyściocha, czyli Xperii S możemy spodziewać się w Europie już w drugim tygodniu marca.

Źródła: xperiablog.net, androidcentral.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Bialic