Xiaomi ma w swojej ofercie całą masę różnych smartfonów, które trzeba przecież aktualizować. W maju odbyła się oficjalna premiera MIUI 12, czyli najnowszej nakładki instalowanej na urządzeniach firmy. Wówczas poznaliśmy też listę smartfonów, które miały dostać stosowne uaktualnienie. Zła wiadomość jest taka, że cztery modele, które zostały na niej wymienione, jednak nie otrzymają aktualizacji. Xiaomi zmieniło zdanie, co wielu z pewnością się nie spodoba.

Cztery smartfony Xiaomi jednak bez aktualizacji do MIUI 12

xiaomi redmi 6a miui 12

Według majowej rozpiski MIUI 12 miało dostać aż 47 smartfonów Xiaomi. Niestety lista ta została zredukowana jedynie do 43 urządzeń, bo modele takie jak Redmi Y3, Redmi 6, Redmi 6A i Redmi 7 jednak nie zostaną zaktualizowane. Xiaomi poinformowało, że powodem takiego stanu rzeczy są „problemy z działaniem i stabilnością”. Mówiąc prościej – według Chińczyków wymienione smartfony najwyraźniej są po prostu zbyt słabe, by poradzić sobie z MIUI 12.

Zobacz także: Ładowanie w Xiaomi Mi 11 może być naprawdę szybkie, choć nie do przesady

Dobra wiadomość dla użytkowników tych urządzeń jest taka, że każde z nich działa pod kontrolą Androida. A jak wiadomo, Android jest systemem otwartym, co oznacza, że w Sieci można znaleźć wiele tzw. Custom-ROM-ów, które można na nich zainstalować. Niemniej jednak nie da się ukryć – szkoda, że oficjalne uaktualnienie w postaci MIUI 12 nie zostanie udostępnione, ale cóż, nic nie możemy na to poradzić. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki, że opublikowana przez Xiaomi lista smartfonów kwalifikujących się do aktualizacji nie skurczy się jeszcze bardziej.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.