Firma Google działa od wielu lat. Gigant nie stoi w miejscu i co chwila zaczyna oferować nowe usługi. Dokładnie 10 lat i 1 dzień temu zadebiutował sklep Książki Google Play, w którym do dziś można kupić ebooki oraz audiobooki. Aż ciężko uwierzyć, że usługa Google jest już tak stara. Choć w ostatnim czasie nie zdobywa ona nagłówków, tak wygląda na to, że cały czas radzi sobie całkiem dobrze, bo przecież firma z Mountain View słynie z szybkiego zamykania nierentownych działów.

10. urodziny Książek Google Play

Wczoraj na oficjalnym profilu Google Play na Twitterze pojawił się post informujący, że Książki Google Play obchodzą swoje 10. urodziny. Spoglądając na komentarze, ludzie są raczej pozytywnie nastawieni do tego sklepu i mają z nim dobre wspomnienia. Warto przypomnieć, że Książki Google Play wystartowały jako Google eBooks, a obowiązująca do dziś nazwa została ustalona dopiero w 2012 roku. Jeśli chodzi o kamienie milowe w rozwoju usługi, to nie można zapomnieć, że w 2018 roku dodano wsparcie dla audiobooków, co doceniło wielu użytkowników.

Zobacz także: Google Keep z miliardem instalacji – notatki ciągle popularne

Trzeba jednak zaznaczyć, że droga Książek Google Play nie zawsze była usłana różami. Jednym z największych kryzysów w historii sklepu była sytuacja, która zmusiła Google do wyłączenia możliwości rejestracji wydawców aż do 2018 roku, bo ludzie próbowali samodzielnie publikować istniejące już książki. Co ciekawe, firma z Mountain View z jakiegoś powodu nigdy nie stworzyła fizycznego czytnika ebooków, który łączyłby się z książkami Google Play. Być może Pixel Reader jeszcze kiedyś powstanie, ale oczywiście na tym etapie to tylko wróżenie z fusów. Niemniej jednak konkurencja dla Kindle’a od Amazona zdecydowanie by się przydała.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.