Orange poinformowało dziś, że zbuduje sieć 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat samej inwestycji, jak i czasu jej powstania, choć dokładna data uruchomienia 5G we wspomnianym miejscu nie jest jeszcze znana.

5G od Orange w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

orange 5G w łódzkiej strefie ekonomicznej

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Orange Polska podpisali umowę na realizację wewnętrznej sieci 5G – chodzi o pasmo 3,6 GHz. Sieć ma być gotowa już na początku 2021 roku i zapewnić zasięg na terenie siedziby ŁSSE.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna potrzebuje wewnętrznej sieci kampusowej, żeby stworzyć ŁSSE 5G Lab. Ma być to przestrzeń wyposażona w narzędzia, sprzęt i infrastrukturę umożliwiające testowanie 5G, z której skorzystają startupy. Orange zajmie się dostarczeniem, instalacją, konfiguracją i utrzymaniem niezbędnej infrastruktury, ale to nie wszystko. Pomarańczowy operator ma też zaangażować się w rozwój startupów. Wybrane firmy dostaną wsparcie w ramach programu Orange Fab. Budowany przez nas ekosystem 5G na terenie Łódzkiej Strefy otwiera przed młodymi, technologicznymi firmami szerokie możliwości kreowania i testowania innowacji. Stworzone przez startupy rozwiązania oparte o technologię 5G firmy będą mogły przenosić do przemysłu – mówi Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE. Efektem mają być pierwsze w Polsce wdrożenia innowacji opartych o 5G w fabrykach inwestorów.

Czytaj także: Google Keep z miliardem instalacji – notatki ciągle popularne

Partnerem technologicznym powstającej sieci jest Ericsson. To właśnie ta firma dostarczy urządzenia zapewniające zasięg wewnątrz budynków (5G Radio Dot). Sieć zapewni zasięg zarówno 5G, jak i LTE. Do budowy zostanie wykorzystanych 10 anten.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.