LG jakiś czas temu pochwaliło się swoją technologią przezroczystych paneli OLED. Pierwszy raz technologia ta wystąpiła w telewizji MBC działającej na terenie Arabii Saudyjskiej. Był to jednak jedynie popis technologii. Teraz natomiast firma przygotowała gotowy produkt, który powstał we współpracy ze szwedzką firmą Assa Abloy Entrance Systems. Są to szklane drzwi przesuwne ze wbudowanym panelem OLED.

Szklane drzwi OLED od LG

Szklane drzwi OLED od LG

Południowokoreański gigant technologiczny jest jednym z wiodących producentów paneli OLED do wszystkich zastosowań. Jego ekrany znajdziemy od smartfonów i tabletów po laptopy, gogle VR i inteligentne telewizory. Assa Abloy jest znany z długiej historii rozwoju automatycznych drzwi dla rynków mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych. Warto podkreślić, że rynek ten w 2019 roku był warty ponad 11 miliardów dolarów. Obie strony stworzyły rozwiązanie, które zintegrowało przezroczystą technologię OLED firmy LG z automatycznymi szklanymi drzwiami przesuwnymi, które będą zasilane przez oprogramowanie SuperSign. Teoretycznie więc można na takich drzwiach oglądać filmy, co raczej nie ma większego sensu. Mogą one jednak między innymi wyświetlać reklamy i komunikaty, jednocześnie pozostając przezroczystymi drzwiami. 

Zobacz też: Elektronika (i nie tylko) pod choinkę – prezenty do 60 zł

Na początku tego roku firma LG ujawniła, że jej przezroczyste wyświetlacze zostały zintegrowane z oknami pociągów metra w takich miastach jak Pekin i Shenzhen. Natomiast w najbliższej przyszłości planowana jest również ich integracja z oknami sklepów detalicznych. Według Prescient & Strategic Intelligence rynek wyświetlaczy przezroczystych ma rosnąć średnio o 46 procent rocznie. To natomiast powinno przełożyć się na roczną sprzedaż na poziomie około 5 miliardów dolarów do 2024 roku. Samsung praktycznie już w 2016 roku się wycofał z tego rynku, co daje szanse na dominację LG.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.