Zabierzesz dziecku smartfona? Uważaj, żebyś nie został otruty!

1 minuta czytania
Komentarze
iphone smartfon dzieci wychowanie trutka

Dzisiaj smartfony są już wszędzie, praktycznie każde pokolenie korzysta z zaawansowanych technologicznie telefonów komórkowych, których możliwości wykorzystuje zaledwie garstka społeczeństwa. Co jednak jeśli odbierzemy komuś możliwość korzystania z ich ulubionych „zabawek”?

Nie bez powodu wziąłem ostatnie słowo w cudzysłów. Okazuje się, że dzisiejsze dzieci/nastolatkowie powoli przestają odróżniać fikcję od rzeczywistości. Wczoraj w Denver (Kolorado) w USA policja zatrzymała 12-letnią dziewczynkę, która dwukrotnie próbowała wybielaczem otruć swoją rodzicielkę. Jaki był powód takiego zachowania? Oczywiście kara wymierzona w dziecko w postaci zabrania smartfona, w tym wypadku iPhone’a. Z kolei powodów takiej reakcji można dopatrywać się w każdym aspekcie. Oczywiście począwszy od wychowania, przechodząc przez relacje na linii córka-matka, a kończąc na możliwościach jakie oferują dzisiejsze telefony komórkowe. Mimo wszystko, gdy pojawiły się brutalne gry wideo mówiono, że wywołują one u graczy agresję. Czyżby to samo dzisiaj dzieje się ze smartfonami? Brak dostępu do popularnych gier typu Angry Birds może spowodować, że Wasze dziecko będzie chciało Was otruć?

Z pewnością sprawą zajmą się psychologowie z zawodu, a nam pozostaje zastanowić się czy nie jesteśmy za bardzo przywiązani do smartfonów i życia z nimi? Z pewnością jest to szerszy temat, który pojawi się jeszcze nie raz na łamach naszego portalu.

źródło: news.yahoo.com

Motyw