samsung galaxy s6 edge aplikacje usun zablokuj

 

Niedługo po premierze Androida 5.0 Lollipop pojawiły się informacje jakoby Google narzuciło producentom konieczność dania użytkownikom możliwości usunięcia aplikacji, które są instalowane dodatkowo razem z systemem. Pierwsze informacje dotyczące tego rozwiązania krążyły wokół Samsunga i po części możemy je właśnie potwierdzić.

 

Wszystko dzięki Galaxy S6, który już pojawia się u wielu użytkowników z jakże znanego forum xda-developers.com. Odkryli oni, że Samsung dodał do TouchWiza funkcję umożliwiającą blokowanie nieużywanych aplikacji, także tych od producenta.

 

samsung galaxy s6 aplikacje blokada edge usun

 

Tym samym jeżeli nie korzystacie z S Health to śmiało będzie można wyłączyć ją tak, aby w tle nie były pobierane przez nią dane. Oprócz tego, są one usuwane z listy aplikacji, a aby ponownie się na niej pojawiły to trzeba odblokować dany program w ustawieniach. Jest to co prawda połowiczne rozwiązanie tego, o czym mogliście przeczytać wcześniej, ale i tak krok naprzód. Znikają nam z oczu niechciane aplikacje, ale niestety wciąż zajmują fizyczne miejsce w pamięci urządzenia.

 

Także zmiana na plus, ale przez to nierozszerzalna pamięć Galaxy S6 i S6 Edge nie zostaną powiększone przez zablokowane aplikacje. W takim razie ta zmiana ma sens?

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.