Brawa dla Samsunga! W Galaxy S6 będzie można wyłączać niechciane aplikacje

Newsy

samsung galaxy s6 edge aplikacje usun zablokuj

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Niedługo po premierze Androida 5.0 Lollipop pojawiły się informacje jakoby Google narzuciło producentom konieczność dania użytkownikom możliwości usunięcia aplikacji, które są instalowane dodatkowo razem z systemem. Pierwsze informacje dotyczące tego rozwiązania krążyły wokół Samsunga i po części możemy je właśnie potwierdzić.

 

Wszystko dzięki Galaxy S6, który już pojawia się u wielu użytkowników z jakże znanego forum xda-developers.com. Odkryli oni, że Samsung dodał do TouchWiza funkcję umożliwiającą blokowanie nieużywanych aplikacji, także tych od producenta.

 

samsung galaxy s6 aplikacje blokada edge usun

 

Tym samym jeżeli nie korzystacie z S Health to śmiało będzie można wyłączyć ją tak, aby w tle nie były pobierane przez nią dane. Oprócz tego, są one usuwane z listy aplikacji, a aby ponownie się na niej pojawiły to trzeba odblokować dany program w ustawieniach. Jest to co prawda połowiczne rozwiązanie tego, o czym mogliście przeczytać wcześniej, ale i tak krok naprzód. Znikają nam z oczu niechciane aplikacje, ale niestety wciąż zajmują fizyczne miejsce w pamięci urządzenia.

 

Także zmiana na plus, ale przez to nierozszerzalna pamięć Galaxy S6 i S6 Edge nie zostaną powiększone przez zablokowane aplikacje. W takim razie ta zmiana ma sens?

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x