ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 8 Pro

OnePlus zdradził, kiedy skończy się wsparcie dla OnePlusa Nord, 8 i 8 Pro

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

OnePlus to bardzo lubiana firma, której oczkiem w głowie są smartfony. W tym roku marka wypuściła na rynek aż sześć modeli, z których trzy są flagowcami. Dziś z kolei poznaliśmy daty zakończenia wsparcia dla OnePlusa 8, OnePlusa 8 Pro i OnePlusa Nord. Ich użytkownicy raczej nie będą zawiedzeni.

OnePlus 8, 8 Pro i Nord – jak długo smartfony będą otrzymywać aktualizacje?

OnePlus 8 Pro wsparcie
OnePlus Nord

OnePlus słynie z naprawdę dobrego wsparcia. Producent wydaje aktualizacje regularnie, a większość z nich można określić mianem dopracowanych. Kupując smartfon z Androidem, wiele osób liczy na długie wsparcie. Obecnym standardem są dwa lata, choć jakiś czas temu Samsung wyszedł przed szereg i poinformował, że wybrane modele będą otrzymywać aż trzy duże aktualizacje. Dobra wiadomość jest taka, że OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro docelowo również mają dostać trzy uaktualnienia. Z uwagi na fakt, że wymienione smartfony załapały się już na Androida 11, czeka je jeszcze Android 12 i Android 13. Jak można przeczytać na stronie OnePlusa, wsparcie tych modeli zakończy się w kwietniu 2023 roku.

Zobacz także: Zasięg 5G w Plusie – nowe miejscowości i ponad 5 milionów osób z dostępem do sieci

Jeśli chodzi o OnePlusa Nord, to dla niego zaplanowano dwie duże aktualizacje w postaci Androida 11 i Androida 12. Całkowite wsparcie tego urządzenia wygaśnie w lipcu 2023 roku. Zarówno w przypadku flagowców, jak i „średniaka”, producent zapewnia dokładnie trzy lata wsparcia. Choć firma nie wspomniała na swojej stronie o OnePlusie 8T, możemy się domyślać, że on również dostanie trzy duże aktualizacje Androida, a jego wsparcie zakończy się w październiku 2023 roku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy