Ostatni opis stanowiska pracy w ogłoszeniu na oficjalnej stronie firmy Intel ujawnił kilka interesujących informacji. Nie było wprawdzie tajemnicą, że znany producent procesorów chciał w przyszłości zlecić produkcję TSMC. Jednak szczegóły dotyczące tej zmiany podejścia były do tej pory dość niejasne. Jednakże nowa lista stanowisk ujawniła, że Intel zleci produkcję układów z serii Atom i Xeon do największego na świecie wytwórcy procesorów, czyli TSMC.

TSMC wyprodukuje układy Intel Atom i Xeon

TSMC Intel Atom Xeon

Opis stanowiska wygląda następująco:

Jako członek zespołu projektowego QAT, będziesz pracował jako lider integracji RTL w grupie inżynierskiej Custom Logic ASIC w DCG [Data Center Group]. Będziesz odgrywał kluczową rolę w rozwoju i integracji QAT z procesem SoC firmy Atom & Xeon opartym na technologiach Intel i TSMC. Dodatkowo będziesz współpracował z zespołem integracyjnym IP/SoC oraz z zespołami projektowymi SoC, walidacyjnymi i emulacyjnymi, aby zapewnić udaną walidację integracji QAT IP.

Zobacz też: [Recenzja] Huawei Sound – maleństwo z ogromną mocą

Wyraźnie stwierdza to, że firma dąży do przeniesienia produkcji swoich układów Atom i Xeon do TSMC. Mowa więc tu o najtańszych i najdroższych układach Niebieskich. Oczywiście decyzja w przypadku Xeonów jest jak najbardziej zrozumiała. Proces technologiczny Intela mocno odstaje w porównaniu do tego, co oferuje TSMC. W ten sposób jednostki Niebieskich dla stacji roboczych coraz mocniej odstają od propozycji AMD. Dzięki zleceniu produkcji w niższym procesie technologicznym Intel mógłby dogonić Czerwonych w tej kwestii. Co do linii Atom, to ta nie tylko jest najtańsza, ale także nastawiona na energooszczędność i kulturę pracy. Zmiana procesu technologicznego na niższy tylko podkreśli największe atuty tego rozwiązania. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.