ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ile będzie kosztował Acer Iconia Tab A700?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
aic-2

Acer Iconia Tab A700 pod względem konfiguracji sprzętowej zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Dla osób, które bardzo poważnie rozważają zakup tego urządzenia, istotną informacją może być cena. Jeden z niemieckich serwisów poinformował, jakich cen należy się spodziewać.

Specyfikacja techniczna tego tabletu zdecydowanie zachęca do zakupu – 10-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 taktowany z częstotliwością 1,3 GHz, wyjście HDMI, aparat 8 Mpx i kamera internetowa. W przypadku tego urządzenia zastosowano również baterię o pojemności 9,800 mAh, która ma zapewnić wiele godzin pracy urządzenia, bez potrzeby korzystania z zewnętrznego źródła zasilania.

W trakcie targów CES 2012 dowiedzieliśmy się również, że Iconia Tab A700 będzie dostępna w sprzedaży już w drugim kwartale tego roku, trafiając w pierwszej kolejności do krajów europejskich (najprawdopodobniej również do Polski) i Stanów Zjednoczonych. Specyfikacja wskazuje jednak na to, że cena nie będzie należała do zbyt atrakcyjnych.

Okazuje się, że tablet będzie dostępny w dwóch wersjach, które różnić się będę od siebie przede wszystkim pojemnością pamięci wewnętrznej. Podstawowa wersja, oferująca tylko 16 GB przestrzeni na dane użytkownika, została wyceniona na 549 euro, czyli ok. 2330 złotych. Wariant z 64 GB pamięci to z kolei wydatek ok. 3200 złotych. Podane ceny dotyczą modeli wyposażonych wyłącznie w moduł WiFi – nie wiadomo jeszcze, czy pojawi się wersją WiFi + 3G, ani jaka będzie jej cena.

Nie wiadomo jeszcze, jakie ceny zostaną ustalone w przypadku Polski – bardzo prawdopodobne jest to, że będą one nieco niższe niż w przypadku np. Niemiec. Producenci stosowali już atrakcyjniejsze przeliczniki, które w efekcie sprawiały, że sprowadzanie tabletów z innych krajów nie miało większego sensu i było po prostu nieopłacalne.

Oficjalnego potwierdzenia informacji ze strony Acera można spodziewać się na krótko przed rozpoczęciem procesu sprzedaży lub w momencie, gdy urządzenie już będzie dostępne w sklepach.

źródło: AndroidCommunity

Sprawdź najnowsze wpisy