Bardzo długo oczekiwane przez fanów technologi mobilnych targi Mobile World Congress 2012 są już coraz bliżej. Wiele osób będących fanami serii Galaxy S z niecierpliwością odlicza dni do wydarzenia mającego miejsce w Barcelonie. Powodem tego miała być prezentacja najnowszego modelu Galaxy S III oraz plotki dotyczące rozpoczęcia sprzedaży już w kwietniu, o czym pisaliśmy w tym newsie.

Okazuję się jednak, iż Samsung zdecydował się opóźnić premierę swojego flagowego smartfona. Takie informacje pojawiły się na niemieckim portalu BestBoyZ, którego spekulacje z przeszłości już niejednokrotnie się potwierdzały. Nie ma także wieści dotyczących daty ewentualnej nowej premiery. Możemy jedynie domniemywać co jest powodem takiej decyzji koreańskiego giganta. Pierwszym z nich jest chęć zniwelowania uciążliwej dla samego producenta oraz dla konsumentów przerwy we wprowadzaniu nowych modeli w Europie i Stanach Zjednoczonych. W przypadku Galaxy Note było to kilka miesięcy, a to właśnie na amerykańskim rynku toczy się największa batalia z „nadgryzionym jabłuszkiem”. Jednak nic nie jest jeszcze przesądzone i możliwe jest, że ujrzymy SGS III zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ponieważ to właśnie dzień przed MWC Galaxy S II miał swoja premierę.

Według mnie lepiej jest poczekać nieco dłużej i otrzymać coś naprawdę dopracowanego, niż później martwić się o niedociągnięcia. Seria Galaxy S już dwukrotnie zawojowała rynek, jednak Samsung musi dokonać kilku poważnych wyborów, aby powtórzyć sukces. Pogłoski mówią o dwóch wersjach: z czterordzeniowym procesorem 1,5 GHz (Exynos 4412 – ARM Cortex-A9) lub dwurdzeniową jednostką taktowaną zegarem 2 GHz (Exynos 5250 – oparty o najnowszą architekturę ARM Cortex-A15). Nie wiadomo, która wersja sprawdziłaby się lepiej w praktyce, ponieważ procesory czterordzeniowe dopiero podbijają rynek. Kolejnym bardzo ważnym elementem będzie decyzja dotycząca wyglądu i budowy. Czy Samsung pozostanie przy klasycznym wyglądzie z przyciskami fizycznymi, czy jednak zdecyduje się zrezygnować z nich na rzecz większego ekranu tak jak w Galaxy Nexusie. Jako użytkownik samrtfonów Samsunga sam już nie wiem, które z możliwości bym wybrał. Na szczęście eksperci z Korei nie będą pytać mnie o zdanie, jednak zawsze z chęcią przekazałbym Im sugestie czytelników android.com.pl :).

źródło: http://www.theverge.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jarosław Biały