Wyobrażacie sobie projektor podłączony do waszego urządzenia z Androidem? Zasadniczo, przyglądając się ostatnio ogłoszonym wynalazkom, jak: telewizor z Androidem, czy nawet wstecznym lusterkiem do samochodu z tym systemem, wiele już nas nie zaskoczy. Mimo wszystko koncepcja, wyświetlanego przez projektor interaktywnego obrazu, robi wrażenie, czyż nie? A najlepsze w tym wszystkim jest to, że już nie musicie sobie tego wyobrażać, gdyż zbudowany został tzw. Android Kinect Projector i jest już testowany. Póki co, twórcom udało się połączyć to sprytne urządzenie z Galaxy Nexusem, a Kinect do komputera z Simple-Kinect-Touch 2.0. i zgadnijcie co… To działa! Korzystając z AOSP ROMu* oraz androidowego TUIO** obraz wyświetlany przez projektor działa niemal tak, jak na zwykłym ekranie. Filmik pokazujący działanie tego urządzenia znajdziecie tutaj.

Oczywiście póki co, jest to nieoficjalne urządzenie, wręcz w wersji alfa. Jego działanie też póki co może nieco rozczarowywać, z uwagi na widoczne spore opóźnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania. Kto wie, może rozwinięcie tej koncepcji zobaczymy już na targach w Barcelonie?

Czy tylko mnie zastanawia w co jeszcze uda się wsadzić system zielonego robocika? Ciekaw jestem waszych przemyśleń… Co jeszcze z naszych urządzeń powszechnego użytku ma szanse dostać androida, a co się od tego uchroni?:)

*Android Open Source Project – w prostych słowach, jest to Android w czystej postaci, bez żadnych nakładek ani udoskonaleń
**TUIO – dla wnikliwych polecam tę stronę

 

Źródło: Androidcentral.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Wojtek Błaszczyk