ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mPrawo Jazdy dostępne

mPrawo Jazdy jest już dostępne! Zobaczcie, jak wygląda dokument

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

mPrawo Jazdy jest już dostępne. Według zapowiedzi, usługa miała zacząć działać 5 grudnia i rzeczywiście, już kilkanaście minut po północy udało nam się pobrać aktualizację mObywatela i aktywować dokument w wersji cyfrowej. To nie jedyna nowość, ponieważ teraz w rządowej aplikacji sprawdzimy również nasze punkty karne.

mPrawo Jazdy już dostępne – jak wygląda dokument i co zawiera?

źródło: play.google.com

mPrawo Jazdy zawiera praktycznie te same dane, co plastikowy dokument. Niektóre z nich są po prostu przeniesione poza jego główną część i zobaczymy je, gdy przewiniemy panel aplikacji niżej. Wygląd cyfrowej wersji prawa jazdy jest już jednak inny, niż w przypadku oryginału. mPrawo Jazdy ma nieco inny kształt i kolorystykę, co możecie zobaczyć na powyższej grafice. Flaga Unii Europejskiej z literami PL jest animowana. Pod dokumentem znajdują się następujące dane:

  • status blankietu
  • numer blankietu prawa jazdy
  • data wydania prawa jazdy
  • data ważności prawa jazdy
  • organ wydający

Jeszcze niżej (co nie do końca widać na grafice promocyjnej) znajduje się lista kategorii, na które posiadamy uprawnienia, wraz z datami uzyskania oraz ważności, a także ograniczenia i potwierdzenia (np. informacja o tym, że musimy prowadzić pojazd w okularach). Są to więc elementy, które w przypadku plastikowego dokumentu znajdują się na jego odwrocie.

Czytaj także: mPrawo Jazdy – najważniejsze informacje i odpowiedzi na nurtujące pytania

Co zrobić, żeby zacząć korzystać z mPrawa Jazdy oraz z licznika punktów karnych w smartfonie? Potrzebujemy do tego aplikacji mObywatel, a jeśli już ją mamy, musimy zaktualizować program do najnowszej wersji. W dolnej części głównego panelu aplikacji znajduje się przycisk dodaj dokument. Gdy go klikniemy, jedną z opcji na liście będzie mPrawo Jazdy. Po jej wybraniu musimy zalogować się Profilem Zaufanym. Cały proces trwa kilkadziesiąt sekund, a po jego ukończeniu mPrawo Jazdy wraz z zakładką z licznikiem punktów karnych pojawi się w głównym panelu mObywatela.

źródło: własne

Sprawdź najnowsze wpisy