Nowe Samsungi z serii Galaxy, które pojawią się w 2021 roku, nie będą już wspierały starszych smartwatchy producenta. I nie chodzi tutaj o zegarki, które pojawiły się przed rokiem czy dwoma, ale o naprawdę stare modele. Przynajmniej w świecie elektroniki, gdzie wszelkiego rodzaju nowości, bardzo szybko przestają nimi być.

Nowe Samsungi i brak wsparcia dla smartwatchy

Nowe Samsungi wsparcie smartwatche
Samsung Galaxy Gear

Zdaje się, że przywykliśmy do tego, jak łatwo wymienia się elektronikę na nową. Szczególnie widać to w przypadku smartfonów, kiedy można robić to co rok lub dwa. Zawsze wtedy, kiedy pojawia się nowa umowa z operatorem lub po prostu okazja w sklepie. Kupienie nowego telefonu jest łatwe i podobnie jest z urządzeniami wearable. Nowe smartwatche pojawiają się co kilka miesięcy i tak samo jest z opaskami sportowymi. Tutaj zdawałoby się, że cykl ich życia może być dłuższy, ale to tylko ułuda. Smartwatche starszych generacji popadają w zapomnienie równie szybko, co smartfony, jak nie szybciej.

Nowe Samsungi, które pojawią się w 2021 roku, nie będą już wspierały starszych smartwatchy. Mowa tutaj o modelach: Samsung Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo, Gear S oraz opasce Gear Fit. Dziś zapewne mało kto z nich jeszcze korzysta, ale wbrew pozorom, nie są to aż tak wiekowe sprzęty. Mówimy tutaj w końcu o urządzeniach, które mają 6-7 lat „na karku”. I choć w przypadku elektroniki to może być dużo, to chciałoby się, żeby inteligentne zegarki „żyły” trochę dłużej, niż kilka lat. Dobra wiadomość jest taka, że korzystanie ze smartfona Samsunga, który został wyprodukowany do 2021 roku, nie będzie wpływało na możliwość używania zegarków.

Zobacz też: Android Auto zawita do Polski oficjalnie.

Fani elektroniki użytkowej mogą za kilka lat dostrzec, że w ich szufladach zalega masa zegarków i opasek, z którymi nie da się już nic zrobić. Dziś można kupić względnie nowy smartwatch za 300-400 złotych, a opaskę za mniej, niż 100 złotych.

Źródło: GSM Arena / Android Authority / Galaxy Club

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.