sony-tablet-p

Koncern Sony w ubiegłym roku zaprezentował dwa tablety z systemem Honeycomb – Tablet S i Tablet P. Na krótko po premierze Androida 4.0, japoński producent potwierdził, że urządzenia te otrzymają aktualizację do najnowszej wersji. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Producent wspomnianych tabletów nie wykazał się zbyt dużym refleksem – większość konkurentów wprowadziła na rynek swoje urządzenia jeszcze w pierwszej połowie roku. Na tablety Sony musieliśmy czekać znacznie dłużej. Podczas premiery Tabletu S pojawiły się informacje, że został on stworzony przede wszystkim z myślą o klientach biznesowych.

Pod koniec ubiegłego roku do sprzedaży trafił Tablet P, który uwagę przykuwa przede wszystkim bardzo oryginalnym designem i obudową typu clamshell, która łączy w sobie dwa ekrany. Cena obu tabletów nie jest zbyt niska, tym bardziej Sony nie może sobie pozwolić na pozostawienie użytkowników bez możliwości uaktualnienia systemu do najnowszej wersji.

Jak wiadomo, Sony w ciągu kilku najbliższych miesięcy ma zamiar zaktualizować wszystkie swoje smartfony z linii Xperia, które pojawiły się w 2011 roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Tablet S i Tablet P mają otrzymać aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich w czasie zbliżonym do Xperii. Najbardziej prawdopodobne jest to, że stanie się to wiosną, czyli w drugim kwartale tego roku.

W przypadku tabletów Sony sytuacja jest o tyle skomplikowana, że są to urządzenia z certyfikatem PlayStation – konieczne jest więc przygotowanie nie tylko nowej wersji systemu, ale również sporej ilości dodatkowego oprogramowania, jakie zostało zintegrowane z Honeycombem. Co jeszcze planuje Sony?

Przedstawiciel tego koncernu poinformował ostatnio, że trwają prace nad wprowadzeniem kilku nowości przy okazji udostępniania Androida 4.0. Użytkownicy Tabletu S i P mogą spodziewać się obsługi pakietu Microsoft Office – nie do końca wiadomo, jak będzie to wyglądać. Poza tym, dobrą wiadomością dla graczy ma być dodanie kompatybilności z kontrolerami PlayStation 3.

źródło: TechRadar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula