chouwang

 

Był z nami w zdrowiu, był z nami w chorobie, był kiedy HTC przeżywało rozkwit, był także wtedy, kiedy z firmą nie było najlepiej. Ikona i najbardziej rozpoznawalna twarz tajwańskiej marki zrezygnuje z funkcji dyrektora generalnego. Jego następcą będzie kobieta – Cher Wang.

 

Cher Wang, która zastąpiła Chou na stanowisku dyrektora generalnego HTC to jeden z trzech (obok Chou i H.T.Cho) założycieli całej firmy. Pod rządami Chou tajwańska firma przeżywała dobre i złe chwile. Niestety tych ostatnich było znacznie więcej toteż wraz z pogłębiającym się spadkiem sprzedaży i wyników finansowych postanowiono dokonać zmiany.

 

Pierwsze efekty zaczyna być już widać. Tajwański producent poszerzył swoją działalność o produkcję akcesoriów do smartfonów.Na rynku pojawiła się więc kamera HTC Re Camera, HTC Re Vive (urządzenie do wyświetlania rozszerzonej rzeczywistości wirtualnej) oraz przyrząd pomagający przy treningach – HTC Re Grip.

 

Peter Chou nie został wyrzucony z HTC. Były dyrektor zajmie się teraz czymś innym. Chou będzie teraz sprawował piecze nad laboratoriami HTC i nadal będzie miał realny wpływ na wygląd i jakość mobilnych urządzeń sygnowanych logiem HTC. Cher Wang przejmuje to na czym zna się najlepiej. Nowa dyrektor HTC ma podnieść statystyki finansowe firmy. Wang została sklasyfikowana na 54 pozycji w zestawieniu najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Miejmy więc nadzieję, że wykorzysta swoje wpływy aby dźwignąć HTC z kryzysu.

 

źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz