ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tesla zadowolona ze współpracy z Androidem

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Aplikacje
teslamotorssmartwatch

Chyba każdy fan technologii słyszał o Tesli. Amerykańska firma zajmująca się wykorzystaniem nowych technologii w praktyce stała się odkryciem ostatnich lat. Ich elektryczne samochody są nie tylko wyrazem dbałości o środowisko naturalne, ale także poważnymi autami zdolnymi konkurować z tradycyjnymi „spalinówkami”. Właściciel Tesla Motors – Elon Musk – to człowiek orkiestra, który jak nikt inny potrafi wyczuć potencjał nowych technologii. Wystarczy tylko wspomnieć, że obecnie urodzony w RPA przedsiębiorca jest dyrektorem generalnym w Tesla Motors i SpaceX, a w swoim czasie był także szefem PayPal.

Premiera drogiego i luksusowego zegarka Apple Watch zmusiła giganta z Cupertino do zadbania o wachlarz aplikacji, które zegarek będzie obsługiwał. W tym celu zgłoszono się do również do Tesli, która stworzyła aplikację na Apple Watch pozwalającą na interakcję z inteligentnymi samochodami autorstwa Musk’a. Google wiedząc, że ich zegarki nie dysponują podobną aplikacją również zwróciło się do Tesli z prośbą o stworzenie analogicznego programu na urządzenia z Android Wear.

Efekty pracy programistów były zaskakujące. Specjaliści Tesli zachwycili się system Android. Ich pozytywne wrażenia spowodowane są brakiem ograniczeń w programowaniu, które napotkali współpracując z produktem Apple.

Oprócz zachwytów nad otwartością i łatwością programowania kodu pod urządzenia z Androidem programiści znaleźli jednak kilka rzeczy, na które mogli ponarzekać. Największą wadą Android Wear w ich opinii jest czas reakcji na komendy głosowe. Zdaniem ekspertów Tesli czas reakcji na komendy głosowe można byłoby przyśpieszyć aż o 2-3 sekundy. Eksperci zauważyli też, że mimo znaczącej przewagi w kwestii działania na baterii (Apple Watch wytrzymuje 18 godzin, urządzenia z Androidem do 2 dni pracy bez ładowania) dzięki optymalizacji można byłoby ten wynik jeszcze poprawić. Oprócz tego zdaniem pracowników Tesli należałoby zadbać również o odpowiednią dokumentację techniczną, która pomogłaby programistom bez znajomości środowiska.

Mimo wszystko, w ogólnym rozrachunku pracownicy Tesli byli bardzo zadowoleni ze współpracy z Google wyrażając się pozytywnie o systemie, programowaniu na nim i chwaląc zastosowane w nim rozwiązania.

źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy