Nieco bardziej zaawansowani w latach czytelnicy na pewno kojarzą stereotyp informatyka, który funkcjonował kilkanaście lat temu. Okulary, stary wyciągnięty sweter i zakola. Nawiasem mówiąc, to gdyby zamienić te ostatnie na miliardy dolarów na koncie, to wyszedłby Bill Gates. Chociaż 2 na 3 to i tak dobry wynik. Wracając jednak do tematu, to Microsoft stworzył produkt, na którego punkcie rzeczony stereotyp informatyka na pewno by oszalał. Mowa tu o serii obrzydliwych swetrów (to słowa Microsoftu, jak dla mnie są świetne), które swoim wyglądem nawiązują do starszych edycji systemu Windows.

Windowsowe swetry Microsoftu

No dobrze, to nie do końca taki nowy produkt. Swetry stylizowane na Windowsa XP czy Windowsa 95 powstały bowiem już w 2018 roku. Te jednak trafiły jedynie do grupy najwierniejszych i dość wpływowych fanów firmy. Tym razem sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej i praktycznie każdy może sobie taki sweterek sprawić. Co więcej, dołączył do nich także sweter stylizowany na MS Paint. Swoją drogą nawet nie wiecie, ile grafik w moich tekstach powstało dzięki temu wspaniałemu narzędziu graficznemu. 

Bez względu na to, czy umiesz malować (lub MS Paint), na pewno będziesz dziełem sztuki w tym arcydziele! 

— Podaje Microsoft.

Zobacz też: Ale czad! To właśnie tlenek węgla mógł odegrać kluczową rolę dla Układu Słonecznego

Odstraszać może jednak nieco cena: każdy z nich został wyceniony na 70 USD, czyli około 260 PLN. Sporo jak na sweter. Z drugiej strony informatyk z takim swetrem będzie wręcz otoczony kobietami. A przynajmniej zwiększy szanse na to, że w jego pracy pojawią się kobiety. Otóż 20 USD z każdej sprzedaży trafi do organizacji non profit Girls Who Code. Ta ma na celu przyciągnięcie więcej przedstawicielek płci pięknej do programowania i technologii. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.