Samsung-Galaxy-S-III

W ciągu ostatnich kilku tygodni mieliśmy do czynienia z kilkoma naprawę interesującymi premierami smartfonów z systemem Android. Mimo to, jednym z najbardziej oczekiwanych urządzeń jest Samsung Galaxy S III. Kiedy trafi on do sprzedaży i jakiej konfiguracji sprzętowej powinniśmy się spodziewać?

W ubiegłym roku, najpopularniejszym smartfonem z systemem Android był Samsung Galaxy S II. Producent miał wiele powodów do zadowolenia – nie tylko w związku z wynikami sprzedaży, ale także za sprawą bardzo dobrej opinii wśród użytkowników. Galaxy S II niezmiennie pozostaje jednym z najlepszych telefonów dostępnych na rynku.

Od kilku miesięcy dość regularnie pojawiają się kolejne doniesienia związane z następcą Galaxy S II. Oczekiwania dotyczące tego modelu są bardzo duże. Niemal pewne jest to, że Galaxy S III pojawi się w trakcie lutowych targów MWC, gdzie będzie jedną z najważniejszych premier. W międzyczasie pojawiły się kolejne plotki dotyczące specyfikacji tego urządzenia.

Samsung Galaxy S III ma być wyposażony w wyświetlacz HD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i aparat z matrycą 12 Mpx. Nie do końca wiadomo, jaki zastosowany zostanie procesor – zgodnie z ostatnimi informacjami, najprawdopodobniej będzie to czterordzeniowa jednostka, która ma być taktowana z częstotliwością 1,5 lub 1,6 GHz.

Dość oczywiste jest to, że Samsung zdecyduje się na wykorzystanie najnowszego Androida 4.0. System będzie oferował charakterystyczną nakładę TouchWiz, która dostarczy kilka dodatkowych aplikacji i funkcji. Ten element interfejsu użytkownika wzbudza dość ambiwalentne odczucia, szczególnie wśród osób, którym bardzo odpowiada minimalistyczny wygląd Androida Ice Cream Sandwich.

Południowokoreańskiemu producentowi zależeć będzie na możliwie jak najszybszym wprowadzeniu Galaxy S III do sprzedaży. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ten smartfon może zadebiutować w Europie jeszcze w kwietniu, a więc niewiele ponad miesiąc po targach MWC. W tej chwili nie wiadomo jeszcze nic na temat ceny, jednak dość oczywiste jest to, że nie będzie ona niska.

źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula