Smartwatch-device-might-be-here-to-stay

 

Smartfon i inteligentny zegarek nie powinny być ze sobą rozdzielane dlatego Google dodaje nową funkcjonalność, która ma zapobiegać takim rozstaniom. Gigant z Mountain View ogłosił, że wypuści aktualizację dla Android Wear, która doda wsparcie dla lokalizowania smartfonu. Z poziomu smartwatcha będziemy mogli spowodować dzwonienie telefonu oraz zdalnie zablokować dostęp do telefonu.

 

Aby rozpocząć poszukiwania naszego sprzętu możemy wydać smartwatchowi komendę głosową: „Ok, Google. Start. Find My Phone” lub tradycyjnie wyklikać ją z menu. Lokalizowanie telefonu za pomocą zegarka nie pozwala na razie na pomoc w przypadku zagubienia telefonu poza domem lub w przypadku kradzieży. Głównym zastosowaniem nowej funkcji jest łatwe odszukanie telefonu, który schował się gdzieś w obrębie naszego domu/miejsca pracy/samochodu. Prawdopodobnie z czasem lokalizowanie telefonu z poziomu zegarka zostanie bardziej rozwinięte.

 

Co ciekawe aktualizacja dodająca nowe możliwości bezszelestnie pojawi się na inteligentnych zegarkach. Użytkownicy nie otrzymają powiadomienia o możliwej aktualizacji systemu – funkcja sama pojawi się w menu. Tak jak zawsze w takich przypadkach musi minąć kilka tygodni, aby wszyscy użytkownicy otrzymali aktualizację.

 

Źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz