Aktualności w Mapach Google będą wyświetlały się użytkownikom w podobny sposób, jak w mediach społecznościowych pokroju Facebooka. Dostaniemy zbiór najważniejszych informacji i to takich, które mają nas interesować. Nie ma więc mowy o zbiorze niepotrzebnych wiadomości, które nic do naszego życia nie wnoszą. Nowa funkcja w Mapach Google może być faktycznie pożyteczna.

Aktualności w Mapach Google

aktualności Mapy Google
Fot. Google

Ostatnio cały świat podróżuje mniej, a wszystko z powodu pandemii. Ucierpiały na tym liczne biznesy, więc ważne jest to, by wspierać teraz firmy, które są wokół nas. Mowa o lokalnych biznesach, restauracjach czy miejscach kultury. I teraz taka możliwość pojawi się w Mapach Google, a przynajmniej w jakimś stopniu. Otóż w aplikacji zostanie wprowadzony newsfeed lub coś, co można tak nazwać. Nie będziemy tam bowiem oglądali wiadomości ze świata, ale będzie można obserwować polecenia, nowe zdjęcia i rekomendacje od lokalnych przewodników.

Takie aktualności w Mapach Google będą także wyświetlana od osób, które będziemy obserwować w aplikacji. Tego typu działanie może pomóc lokalnym biznesom w tym, by o sobie przypomnieć. W końcu kiedy zobaczymy nowe polecenie w naszej okolicy, może sami z niego skorzystamy. Może tu chodzi o rekomendację nowej restauracji w naszej okolicy, atrakcję w parku czy informacje o nowym, interesującym miejscu. Użytkownik będzie mógł także odpowiednio filtrować takie wiadomości, by widzieć tylko te, które go w danej chwili interesują (np. pizzerie). Nowe miejsca, które go zainteresują, będzie można od razu zapisać.

Zobacz też: Microsoft Teams trafi do CarPlay.

Posty będą pojawiały się w sekcji Odkrywaj i będą tam trafiać także od firm, których mogliśmy wcześniej nie obserwować. I to z pewnością będzie w stanie pomóc lokalnym biznesom. Aktualności w Google Maps w takiej formie mają być już wdrażane w aplikacji na Androida oraz iOS-a. Z pewnością trochę osób na tym skorzysta, a to zawsze jakiś sposób, by odkryć coś ciekawego w naszej okolicy.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.