YouTube-na-Android-aktualizacja-664x374

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

W najnowszej wersji aplikacji YouTube oznaczonej cyferkami 10.10 poprawiono kilka błędów wizualnych oraz dodano filtr wyszukiwania dla filmów w rozdzielczości 4K.

 

Aktualizacja poza wyżej wymienionymi symbolicznymi zmianami nie wnosi nic. Pierwsza wzmianka o nowym filtrze pojawiła się przy dokładniejszym przypatrzeniu się wersji 10.8, która pojawiła się około 3 tygodnie temu. Nowy filtr może zostać włączony w panelu wyszukiwania filmów.

 

yt1010filter

 

Co zaskakujące, wersja 10.10 nie pozwala jeszcze na wyszukiwanie filmów wykonanych kamerami sferycznymi mimo że wsparcie dla selekcji takich filmów pojawiło się już na standardowej witrynie YouTube.

 

Jeśli chodzi o poprawki wizualne najważniejsza z nich tyczy się ekranu wrzucania filmu na serwis. Zmieniona została ikonka zakończenia edycji, poprawiono wymiary funkcji cięcia wideo nadając jej odrobinę więcej dokładności.

 

yt1010

 

Trzeba przyznać, że zmiany w wersji 10.10 są naprawdę bardzo symboliczne. Mimo wszystko warto pochwalić YouTube za małe, ale częste aktualizacje, które stopniowo wprowadzają nowe funkcjonalności.

 

Źródło: androidpolice.com
Filip Stachowicz