sony_logo

 

W cieniu światowej dyskusji na temat prawnej walki z piractwem, pojawiło się dość mało znaczących informacji na temat  Androida. Dość ciekawą wiadomość opublikował jednak Sony na swoim blogu developerskim.

Otóż okazuje się, iż wszystkie smartfony Xperia z roku 2011 oraz ostatnio zapowiedziane Xperia Ion i Xperia S posiadają wsparcie dla rosyjskiego systemu pozycjonowania GLONASS.

GLONASS jest technologią opracowaną przez ZSRR i powołaną do życia w 1976r., stosowaną do określania położenia odbiornika. Pracuje on na podobnej zasadzie co GPS, ale działa od niego niezależnie. Jego zasięg obejmuje całą kulę ziemską. Używanie zarówno GLONASS jak i GPS skutkuje uzyskiwaniem dokładniejszych informacji na temat aktualnej lokalizacji, zwłaszcza w terenie zabudowanym, gdzie sam sygnał GPS może być niewystarczający.

glonass_tableimage

Sony twierdzi, że wszystkie urządzenia wyposażone w procesory Snapdragon drugiej i trzeciej generacji wspierają obie metody pozycjonowania.

Aby użytkownik mógł korzystać z dobrodziejstw podwójnego lokalizowania, twórcy aplikacji muszą dodać obsługę modułu w swoich programach.

Ostatnio wsparcie dla systemu GLONASS zaimplementowano m.in. w Samsungu Galaxy Note czy iPhone 4S.

źródło: androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.