Sony potwierdza wsparcie dla GLONASS w telefonach z serii Xperia

Newsy

sony_logo

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W cieniu światowej dyskusji na temat prawnej walki z piractwem, pojawiło się dość mało znaczących informacji na temat  Androida. Dość ciekawą wiadomość opublikował jednak Sony na swoim blogu developerskim.

Otóż okazuje się, iż wszystkie smartfony Xperia z roku 2011 oraz ostatnio zapowiedziane Xperia Ion i Xperia S posiadają wsparcie dla rosyjskiego systemu pozycjonowania GLONASS.

GLONASS jest technologią opracowaną przez ZSRR i powołaną do życia w 1976r., stosowaną do określania położenia odbiornika. Pracuje on na podobnej zasadzie co GPS, ale działa od niego niezależnie. Jego zasięg obejmuje całą kulę ziemską. Używanie zarówno GLONASS jak i GPS skutkuje uzyskiwaniem dokładniejszych informacji na temat aktualnej lokalizacji, zwłaszcza w terenie zabudowanym, gdzie sam sygnał GPS może być niewystarczający.

glonass_tableimage

Sony twierdzi, że wszystkie urządzenia wyposażone w procesory Snapdragon drugiej i trzeciej generacji wspierają obie metody pozycjonowania.

Aby użytkownik mógł korzystać z dobrodziejstw podwójnego lokalizowania, twórcy aplikacji muszą dodać obsługę modułu w swoich programach.

Ostatnio wsparcie dla systemu GLONASS zaimplementowano m.in. w Samsungu Galaxy Note czy iPhone 4S.

źródło: androidcentral


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x