ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa Xperia zaprezentowana. Czy trafi do Europy?

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
Xperia-J1

Sony Xperia J1 – bo taką właśnie nazwę nosi nowy smartfon japońskiego producenta – został zaprezentowany w kraju kwitnącej wiśni. Jest to pierwsze odblokowane urządzenie Sony sprzedawane w Japonii bezpośrednio w sklepach. Specyfikacja urządzenia prezentuje się nad wyraz dobrze.

Xperia-J1

Smartfon będzie posiadał ekran HD o rozdzielczości 1280×720 oraz przekątnej 4.3 cala, procesor Snapdragon 800 4 x 2,2 GHZ oraz 2 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wbudowanej. Do robienia zdjęć posłuży nam aparat o rozdzielczości 20.7 MPx z matrycą Exmor RS. Producent mógł pokusić się o pojemniejszą baterię, gdyż zdecydował się zamontować ogniwo o pojemności 2300 mAh.

Zgodnie ze standardami Sony Xperia J1 będzie odporna na pył oraz zanurzenie w wodzie na głębokości do 1 metra. 27 marca ruszy przedsprzedaż smartfona gdzie cena bez podatku wynosi 54800 yenów,  a 20 kwietnia regularna sprzedaż w japońskich sklepach.

Xperia-J1

Kolejny raz sony pokazuje, że wychodzi na przeciw potrzebom użytkowników. Topowa specyfikacja w smartfonie o przekątnej 4.3 cala to obecnie rzadkość. Może i Snapdragon 800 nie należy do najnowszych jednostek, jednak nie brakuje mu mocy. Byłoby miło zobaczyć nowy produkt Sony w Europie. Z pewnością zwiększyłoby to wybór dla użytkowników preferujących mniejsze smartfony.

Źródło: Xperiablog

Sprawdź najnowsze wpisy