Czy korzystanie ze smartfona jest niebezpieczne? To zależy. Kiedy jesteśmy w domu, nie stanowi on raczej dla nas większego zagrożenia. Inaczej się jednak sprawy mają kiedy idziemy ulicą. Pół biedy, kiedy jest to chodnik. Nie brakuje jednak miejsc w Polsce, gdzie ruch pieszy odbywa się na poboczu. Wtedy jesteśmy w takim samym niebezpieczeństwie, jak podczas korzystania ze smartfona przy przechodzeniu przez ulicę. 

Kraśnik: Odłóż smartfon i żyj!

Kraśnik: Odłóż smartfon i żyj!

Kraśnik swego czasu zasłynął z dość kontrowersyjnych poglądów radnych miasta. Miejscowość ta stała się obiektem kpin właśnie ze względu na smartfony. Najnowsza akcja, która również skupia się na niebezpieczeństwie związanym z korzystania z tych urządzeń, nie tylko ma sens, ale jest wręcz potrzebna. Jestem przekonany, że inne miasta w Polsce powinny brać z Kraśnika przykład. Odłóż smarfon i żyj! skupia się bowiem na odcięciu uwagi z sytuacji na drodze przez te mobilne urządzenia. Sytuacji, w których osoba świadoma tego co się dzieje mogłaby uniknąć tragedii, na przykład odskakując przed nadjeżdżającym samochodem.

Zobacz też: Xbox Series S jest w stanie uruchomić gry z PlayStation 2 – to mocny policzek dla Sony

Jak podkreśla młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji:

Na drodze nie ma drugiej szansy jak w wirtualnym świecie, tu po prostu bezpowrotnie można stracić życie lub zdrowie. Niektórzy mówią już o „smartfonowych zombie”, co w sposób obrazowy pokazuje, jak takie osoby są postrzegane przez innych. Mamy nadzieję, że takie działanie uświadomi wielu szczególnie młodym osobom, że bezpieczeństwo zależy od nas samych i od naszego zachowania. Epidemia koronawirusa wpłynęła na to, że policjanci nie mogą spotkać się bezpośrednio z uczniami w szkołach, ale w najbliższym czasie w szczególności dzielnicowi podejmą się dotarcia do nich z akcją poprzez przestrzeń wirtualną, dzięki dobrej współpracy z dyrektorami szkół, również poprzez billboardy.

 Nie pozostaje nam nic innego niż dołączyć się do tego apelu. Kiedy jesteś na drodze, odłóż smartfon i żyj! 

Źródło: Lublin112

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.