ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung wyprodukuje następcę Snapdragona 888

Qualcomm Snapdragon 888 oficjalnie – to on zagości w kolejnych flagowcach

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Qualcomm Snapdragon 888 został oficjalnie zaprezentowany przez firmę podczas Tech Summit. Jak widać, Qualcomm zdecydował się na odejście odrobinę od nazewnictwa, które ostatnio stosował i zamiast modelu 875, postawił na trzy ósemki. Nie poznaliśmy wprawdzie wszystkich szczegółów samego procesora, ale trochę już o nim wiemy.

Qulacomm Snapdragon 888

Qualcomm Snapdragon 888
Qualcomm Snapdragon 888

Tak jak się mogliśmy spodziewać, Qualcomm ogłosił dziś swój kolejny procesor, który zawita do flagowych smartfonów już w kolejnym roku. Wiemy już, że trafi m.in. do nowego Oppo z serii Find X, ale zapewne zobaczymy go także na pokładzie nowego Samsung Galaxy S21. Przynajmniej w którejś z jego wersji, ponieważ modelu z Exynosem także się spodziewamy. Wróćmy jednak do samego procesora, który, choć został zaprezentowany, to można także powiedzieć, że Qualcomm lekko uchylił kurtynę. Pełne dane na temat podzespołu dostaniemy podczas kolejnego dnia Tech Summit, więc na razie pojawiło się tylko kilka ogólników.

Podobnie jak poprzednie generacje, tutaj Qualcomm także stawia mocno na możliwość łączenia się z siecią 5G. I podobnie jak w innych modelach, tutaj także pojawi się modem pozwalający na łączenie się z siecią 5G. Tym razem będzie to Snapdragon X60 5G, który ma pozwalać na łączenie się z siecią, niezależnie od częstotliwości czy państwa, gdzie akurat będziemy się znajdować. Jak to w przypadku nowych procesorów bywa, tutaj także możemy liczyć na wzrost wydajnościowy. Jeżeli chodzi o wsparcie dla fotografii mobilnej, to Qualcomm Snapdragon 888 ma być pod tym względem lepszy o około 35 procent. Oznacza to, że będzie można robić zdjęcia czy filmy przy zapisie z prędkością 2,7 gigapikseli na sekundę.

Zobacz też: Co trzeba wiedzieć o 5G?

Dodatkowo możemy liczyć na ulepszony procesor graficzny Adreno oraz Sztuczną Inteligencję, która ma działać jeszcze lepiej i dokładniej, niż dotychczas. Zapowiada się ciekawie i już jutro powinniśmy dowiedzieć się znacznie więcej na temat możliwości tego procesora.

Źródło: Droid Life

Sprawdź najnowsze wpisy