ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ile będzie kosztował 4-rdzeniowy Acer A700?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

aic-2
W trakcie targów CES 2012 największe zainteresowanie i uznanie wzbudzały urządzenia, które były wyposażone w czterordzeniowe procesory. Jednym z nich był Acer A700, który ponadto zwracał uwagę ekranem o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Pozostaje pytanie – co z ceną?

Dynamika rozwoju w przypadku urządzeń mobilnych jest bardzo duża, dzięki czemu użytkownicy otrzymują coraz bardziej wydajne smartfony i tablety. Urządzenia takie jak np. Acer A700, bardzo często, poza dużymi możliwościami charakteryzują się jeszcze jedną rzeczą – wysoką ceną, która zdaniem wielu osób sprawia, że tablety są niedostępne dla szerszego grona.

Acer A700, w momencie, gdy wejdzie do sprzedaży będzie jednym z najbardziej wydajnych tabletów z systemem Android. Układ Nvidia Tegra 3, 10-calowy ekran o przekątnej 1920 x 1200 pikseli sprawiają, że jest to urządzenie budzące zainteresowanie wielu osób. Od zainteresowania do zakupu jednak daleka droga.

aic-1

Tajwański producent na razie nie zdecydował się na podanie ceny za poszczególne modele A700. Nieoficjalne źródła potwierdzają, że tablet nie będzie tani – za podstawową wersję WiFi, oferującą 16 GB pamięci trzeba będzie zapłacić 549 euro, co daje ok. 2400 złotych. Nie wiadomo, jaki przelicznik zastosuje producent w przypadku Polski.

Wiadomo jednak, że są osoby, które z wielu powodów nie będą mogły pozwolić sobie na brak modułu 3G – A700 WiFi + 3G z dostępnymi 64 GB pamięci kosztować będzie 749 euro, a więc trochę ponad 3200 złotych. Cena jest więc bardzo wysoka – wyższa niż w momencie debiutu rynkowego HTC Flyera w Polsce, gdy urządzenie to zostało wycenione na 2999 złotych.

Prezentację A700 nie należy traktować jako chęć podbicia rynku tabletów z systemem Android – tutaj największym zainteresowaniem nadal cieszą się niedrogie urządzenia. Najnowszy tablet Acera jest pewnego rodzaju pokazem możliwości, jakie ma ten producent. Zanim ten 4-rdzeniowy tablet trafi do sprzedaży, odbędą się jeszcze targi MWC w Barcelonie – najprawdopodobniej wtedy zobaczymy jeszcze konkurentów dla A700, których ceny być może będą bardziej atrakcyjne.

źródło: NotebookItalia

Sprawdź najnowsze wpisy