Ile będzie kosztował 4-rdzeniowy Acer A700?

Newsy

aic-2
W trakcie targów CES 2012 największe zainteresowanie i uznanie wzbudzały urządzenia, które były wyposażone w czterordzeniowe procesory. Jednym z nich był Acer A700, który ponadto zwracał uwagę ekranem o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Pozostaje pytanie – co z ceną?

Dynamika rozwoju w przypadku urządzeń mobilnych jest bardzo duża, dzięki czemu użytkownicy otrzymują coraz bardziej wydajne smartfony i tablety. Urządzenia takie jak np. Acer A700, bardzo często, poza dużymi możliwościami charakteryzują się jeszcze jedną rzeczą – wysoką ceną, która zdaniem wielu osób sprawia, że tablety są niedostępne dla szerszego grona.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Acer A700, w momencie, gdy wejdzie do sprzedaży będzie jednym z najbardziej wydajnych tabletów z systemem Android. Układ Nvidia Tegra 3, 10-calowy ekran o przekątnej 1920 x 1200 pikseli sprawiają, że jest to urządzenie budzące zainteresowanie wielu osób. Od zainteresowania do zakupu jednak daleka droga.

aic-1

Tajwański producent na razie nie zdecydował się na podanie ceny za poszczególne modele A700. Nieoficjalne źródła potwierdzają, że tablet nie będzie tani – za podstawową wersję WiFi, oferującą 16 GB pamięci trzeba będzie zapłacić 549 euro, co daje ok. 2400 złotych. Nie wiadomo, jaki przelicznik zastosuje producent w przypadku Polski.

Wiadomo jednak, że są osoby, które z wielu powodów nie będą mogły pozwolić sobie na brak modułu 3G – A700 WiFi + 3G z dostępnymi 64 GB pamięci kosztować będzie 749 euro, a więc trochę ponad 3200 złotych. Cena jest więc bardzo wysoka – wyższa niż w momencie debiutu rynkowego HTC Flyera w Polsce, gdy urządzenie to zostało wycenione na 2999 złotych.

Prezentację A700 nie należy traktować jako chęć podbicia rynku tabletów z systemem Android – tutaj największym zainteresowaniem nadal cieszą się niedrogie urządzenia. Najnowszy tablet Acera jest pewnego rodzaju pokazem możliwości, jakie ma ten producent. Zanim ten 4-rdzeniowy tablet trafi do sprzedaży, odbędą się jeszcze targi MWC w Barcelonie – najprawdopodobniej wtedy zobaczymy jeszcze konkurentów dla A700, których ceny być może będą bardziej atrakcyjne.

źródło: NotebookItalia


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x