Xbox Series X/S bije rekordy sprzedaży Microsoftu

Xbox Series X/S z pierwszą aktualizacją oprogramowania. Co nowego?

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Premiera nowych konsol Microsoftu już za nami. Sprzęty zostały przyjęte bardzo ciepło, czemu zresztą trudno się dziwić. Dziś Xbox Series X i Xbox Series S doczekały się pierwszej aktualizacji oprogramowania. Na jakie zmiany i nowości możemy liczyć? O tym w dalszej części newsa.

Pierwsza aktualizacja oprogramowania Xbox Series X i Xbox Series S

xbox series x aktualizacja

Na pierwszą aktualizację oprogramowania Xboxa Series X i Xboxa Series S przyszło nam czekać ponad trzy tygodnie, ale na szczęście już można ją zainstalować. Listopadowe uaktualnienie przynosi kilka interesujących nowości, jednak zdecydowanie najciekawsze są dwie: nowe dynamiczne motywy tylko dla konsol nowej generacji, których z czasem będzie coraz więcej i możliwość wstępnego pobierania wybranych gier, które niedługo trafią do Game Passa, ale jeszcze nie są dostępne w abonamencie.

Zobacz także: Xbox Series S jest w stanie uruchomić gry z PlayStation 2 – to mocny policzek dla Sony

Idąc dalej, na Xboxie Series X i Series S pojawiła się też niewielka etykieta informująca, że dana gra wykorzystuje funkcję Auto-HDR. Przy wybranych tytułach będzie można ją zaobserwować po wciśnięciu przycisku Xbox na kontrolerze podczas rozgrywki (prawy górny róg). Niestety wygląda na to, że w opisywanej aktualizacji Microsoft nie zawarł żadnych poprawek stabilności, a szkoda, bo wiele osób skarży się na problemy z Quick Resume, które w wielu grach nie działa tak, jak powinno. Gigant z Redmont zobowiązał się naprawić problem, ale na to chyba przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Źródło: The Verge, Reddit

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy