ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oppo Snapdragon 888

Oppo wprowadzi Snapdragona 888 w nowym smartfonie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Oppo wprowadzi Snapdragona 888 5G do jednego ze swoich flagowych modeli, a konkretnie do nowego urządzenia z serii Find X. Firma będzie więc jedną z pierwszych, która zdecyduje się na umieszczenie w smartfonie nowego procesora od Qualcomma. Zapowiada się naprawdę ciekawy model, ponieważ ostatnio Oppo poinformowało także o tym, że wprowadzi w nim nowatorski system zarządzania kolorami.

Oppo wprowadzi Snapdragona 888

Oppo Snapdragon 888
Fot. Oppo

W Oppo dobrze się dzieje, a przynajmniej tak można podejrzewać, kiedy słyszy się o nowych rozwiązaniach, które firma chce u siebie wprowadzać. Qualcomm Snapdragon 888 5G to nowa jednostka, która dopiero co została zaprezentowana. Trwają właśnie targi Tech Summit Digital 2020. To właśnie na swoim panelu Oppo ogłosiło, że wprowadzi nowy procesor do smartfonów z serii Find X. Te powinniśmy zobaczyć na początku przyszłego roku, choć konkretnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy.

Współpraca OPPO i Qualcomm Technologies rozwija się konsekwentnie już od wielu lat. Łączy nas wspólna wizja, jaką jest dążenie do tworzenia najwyższej jakości doświadczeń mobilnych. Przez kilka ostatnich lat najważniejszym wyzwaniem było samo wdrożenie sieci 5G, dziś chcemy w pełni wykorzystać jej olbrzymi potencjał. Najnowsza platforma Qualcomm Technologies – Snapdragon 888, gwarantuje szereg przełomowych udoskonaleń w obszarze łączności 5G, obrazowania i rozwiązań opartych na AI. Cieszymy się, że w 2021 r. jako jedni z pierwszych wprowadzimy na rynek flagowe smartfony wyposażone w Snapdragon 888. Sam jestem przekonany, że kolejna odsłona serii Find X zapewni użytkownikom na całym świecie świetne wrażenia podczas korzystania z tych modeli  – powiedział Alen Wu, wiceprezes OPPO i prezes ds. sprzedaży globalnej

Zobacz też: Apple dostało sporą karę, ponieważ trochę mijało się z prawdą w reklamach.

Snapdragon 888 ma zostać opracowany w technologii 5 nm, a towarzyszył mu będzie modem Qualcomm Snapdragon X60 5G. Możemy spodziewać się więc lepszych osiągów, ale na konkrety przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Źródło: Oppo

Sprawdź najnowsze wpisy