money-facebook

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W ostatnim czasie obserwujemy istne zatrzęsienie w segmencie mobilnych płatności. Square Cash, Google Wallet, KNOX, płatności przez Snapchat, a teraz do wyścigu dołączył też Facebook, czyli gracz, który naprawdę ma ogromny potencjał.

 

Usługa dostępna jest jak na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie mobilne płatności stały się już normą. W Polsce temat jeszcze raczkuje, ale jak w przypadku każdej nowinki wszystko powoli dotrze także do nas. Przesyłanie pieniędzy będzie od tej pory tak łatwe jak wysyłanie wiadomości. Rozwiązanie Facebooka opiera się na przesyłaniu środków z karty kredytowej na inną kartę kredytową. Całość transakcji zabezpieczona jest PINem i jest całkowicie bezpłatna. Czas przelewu jest porównywalny do szybkości tradycyjnej operacji bankowej (duże znaczenie mają banki w których nadawca i odbiorca posiadają rachunki).

 

 

Całość wygląda bardzo ładnie, szybko i bezproblemowo. Dyskusyjną kwestią pozostaje zaufanie konsumenta do Zuckerberga i spółki. Firma z siedzibą w Menlo Park wie o nas już praktycznie wszystko, co więcej sami dostarczyliśmy im wszystkie potrzebne dane. Dorzucanie do tego numeru karty kredytowej może być ryzykowne. Płatności za pośrednictwem FB działają od 2007 roku, ale do tej pory obsługiwały tylko wykupowanie dodatkowych przedmiotów, punktów czy przywilejów w facebookowych grach i aplikacjach.

Źródło: phandroid.com
Filip Stachowicz